Z życia wzięte

Własne mieszkanie to marzenie prawie każdego z nas. Rynek nieruchomości obfituje w kawalerki lub dwupokojowe mieszkania. Urządzenie takiej przestrzeni to nie lada wyzwanie. Można jednak odpowiednimi rozwiązaniami sprawić, że nasze lokum będzie nie tylko piękne i przytulne ale przede wszystkim funkcjonalne.

Zacznijmy od planowania

Urządzając tak małe mieszkanie nie możemy podejmować nieprzemyślanych kroków. Każdy nieprawidłowy zakup może wpłynąć niekorzystnie na naszą przestrzeń. Unikniemy tym samym przeróbek i rozczarowań. Jeśli marzą nam się zmiany ułożenia ścian działowych, czy inne rozmieszczenie instalacji to podejmijmy działania właśnie teraz, to odpowiedni moment na wszelkie zmiany. Warto jednak decydując się na zakup wybrać takie, które zadowoli nasze oczekiwania bez prac wyburzeniowych. Na rynku dostępnych jest tak wiele mieszkań, że na pewno znajdziemy odpowiednie dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest lokum rozkładowe z oddzielną kuchnią. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Odpowiedni zakup dla pary lub singla to mieszkanie dwupokojowe z aneksem kuchennym lub kawalerka. Zwróćmy uwagę też na rozmieszczenie ścian nośnych i okien.

Uniknijmy zbędnego zagracenia

W małych mieszkaniach postawy na minimalizm. Nowoczesne rozwiązania pozwalają przechowywać wiele przedmiotów bez stosowania mebli w stylu dawnych meblościanek. Warto pomyśleć o sprytnych rozwiązaniach takich jak szafy wnękowe. W kuchni możemy spokojnie zabudować naszą powierzchnię pod sam sufit. Z wykorzystaniem półek z zawiasami w stylu wind nawet niscy mieszkańcy naszego domu będą mogli swobodnie z nich korzystać. Dobierając meble postarajmy się, by miały ciekawe fronty, które będą pełniły element dekoracyjny. Tutaj każde miejsce jest na wagę złota więc trzeba w sprytny sposób aranżować każdą przestrzeń. (cytat: http://urzadzamypodklucz.pl/ ) W małych mieszkaniach pokój dzienny musi spełniać także funkcję sypialni. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie narożnik, kanapa z funkcją spania. Mnogość tego typu produktów na rynku pozwoli nam wybrać nie tylko piękny tapicerowany mebel ale także idealne dla nas łóżko. Era niewygodnych, twardych kanap już dawno przeminęła. W małych mieszkaniach sprawdzają się jasne kolory, jednak nie tylko na ścianach. Zarówno meble i podłogi warto dobierać w jasnych barwach, to pozwoli uzyskać wrażenie większej przestronności w naszym wnętrzu. W celu urozmaicenia możemy jasne kolory przełamać ciemnymi akcentami w postaci dekoracji i tekstyliów. Jeśli nie jesteśmy dobrzy w planowaniu i nie mamy rozbudowanego zmysłu estetyki postawmy na pomoc projektantów wnętrz. Urządzanie małego mieszkania to na prawdę prawdziwe wyzwanie nie bójmy się, więc sięgać po pomoc profesjonalistów.