Z życia wzięte

Każdy wyjazd nawet weekendowy wiąże się z pobytem w hotelu. Często obawiamy się, że trafimy do niewłaściwego i nocowanie w nim będzie stanowiło dla nas prawdziwe katusze. Na co zwrócić uwagę szukając hotelu? O czym powinniśmy pomyśleć przed dokonaniem rezerwacji?

Zawsze o tym pamiętaj

Wielu z nas szukając noclegu stawia na niską cenę.Jeśli jednak chcemy uniknąć rozczarować niech idzie ona w parze z jakością. Często hotele o niskim standardzie narzucają kosmiczne ceny. Warto rozeznać się w lokalnej bazie noclegowej. Internet obecnie obfituje w porównywarki cen, które pomogą nam znaleźć najlepsze dla nas rozwiązanie. Kolejnym krokiem, jaki powinieneś poczynić jest sprawdzenie lokalizacji wybranego hotelu. Skorzystajmy z mapy online i zobaczmy dokładne położenie hotelu. Jeśli podróżujemy publicznymi środkami transportu upewnijmy się czy w pobliżu znajdziemy interesujące nas przystanki tramwajowe lub autobusowe. Jeśli podróżujemy własnym samochodem bardzo ważna jest dla nas informacja o parkingu, na którym będziemy mogli bezpiecznie zaparkować. Dobra lokalizacja jest bardzo istotna. Często wybierając tanie hotele na obrzeżach po doliczeniu kwoty niezbędnej na dojazdy do centrum może się okazać, że nasze oszczędności były pozorne. (cytat: http://www.bestwesternkrakow.pl/ ) Sprawdź jakie hotel oferuje udogodnienia swoim gościom. Mowa tutaj o posiłkach, minibarze, sejfie czy telewizorze. Pomyśl co przyda Ci się najbardziej w trakcie pobytu w obcym mieście i sprawdź czy dany hotel ma to w swojej ofercie. Jeśli nie chcesz jadać na mieście sprawdź czy hotel ma w swojej ofercie usługi gastronomiczne. Zjedzenie choćby śniadania w hotelu bardzo ułatwi Ci pobyt, a jeśli kuchnia Ci posmakuje nie będziesz musiał eksperymentować w lokalnych restauracjach.

Sprawdź opinie innych gości

Internet to prawdziwe źródło wiedzy. Szukając hotelu warto przed dokonaniem rezerwacji pokusić się o przeczytanie opinii na jego temat wystawionych przez innych gości. Internauci bardzo chętnie dzielą się własnymi przemyśleniami na temat noclegu w danym hotelu. Po takiej lekturze będziesz miał już swój własny pogląd na plusy i minusy wybranego hotelu. Oczywiście pamiętaj, że żaden hotel nie dogodzi wszystkim swoim bywalcom w 100%, dlatego weź na to sporą poprawkę