Rzeszów

Policjanci z Łańcuta zatrzymali kierowcę tira, który jechał w sposób zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że mieszkaniec województwa śląskiego kierował na kilkunastotonowym zespołem pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie.

Dyżurny łańcuckiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie o kierowcy zespołu pojazdów, który jechał drogą krajową nr 4 w sposób stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wysłany do Kraczkowej na wskazaną drogę patrol ruchu drogowego zauważył opisywany pojazd. Sposób jazdy kierującego potwierdzał treść zgłoszenia, co utrwalił wideorejestrator radiowozu.

Policjanci zatrzymali pojazd, siłą zmuszając kierującego do wyjścia z kabiny i podejścia do radiowozu, ponieważ nie reagował on na polecenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ponad 2,7 promila).

Po wytrzeźwieniu 38-letni mieszkaniec województwa śląskiego został przesłuchany, odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.