Rzeszów

Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 19,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 43 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali też 34 prawa jazdy. To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań "Trzeźwy poranek".

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 19 478 kierowców.

Tuż przed godz.7 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę łady. Wynik badania stanu trzeźwości pokazał, że 38-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za to przestępstwo w trybie przyśpieszonym.

W sumie policjanci ujawnili 43 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. U 20 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila, oni poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 34 prawa jazdy.