Z życia wzięte

Każdy kierowca wie jak bardzo potrafi zdenerwować rysa na samochodzie. To jednak nie koniec świata. Kłopotliwej rysy możemy się pozbyć, a nasz lakier może odzyskać wyjątkowy blask. Renowacja lakieru powinna rozwiązać nasz problem, jednak warto samochód oddać w ręce specjalisty.

Samochód jak z salonu

Rysy na lakierze to prawdziwa zmora. Niestety nie da się ich uniknąć parkując w centrum miasta, czy na parkinach przy hipermarketach. Kierowcy nie uważają i często fundują nam przykrą rysę. Sami też borykamy się z brakiem miejsc parkingowych. Często parkujemy na ścisk narażając samochód na uszkodzenie lakieru. Dobrym sposobem na zadbanie o lakier jest poddanie go gruntownej renowacji. Taki zabieg sprawi, że nasz samochód będzie wyglądał jakby wyjechał prosto z salonu.

Na czym to polega?

Proces renowacji lakieru zawsze zaczyna się od dokładnego mycia. Powłoka lakiernicza musi być dokładnie wyczyszczona, niedopuszczalne są żadne zabrudzenia. Pozostałości brudu i piasku mogą w czasie polerowania zniszczyć jeszcze bardziej nasz lakier. Następnym krokiem jest ocena stanu lakieru, ilości rys i ubytków. Drobne zarysowania nie stanowią wielkiego problemu, a do ich usunięcia wystarczą pasty lekkościerne. Energiczne polerowanie powierzchni z użyciem szmatki w zaledwie kilka minut sprawi, że rysy znikną. Gorszym problemem są głębokie rysy, które wymagają większego nakładu pracy. Do ich usunięcia możemy użyć polerki obrotowej wyposażonej w dwie nakładki. W pierwszej kolejności za pomocą nakładki twardej nakłada się pastę. Następnie z użyciem nakładki miękkiej poleruje się powłokę. Wiele osób wykonuje ten zabieg samodzielnie, jednak należy pamiętać, że wymaga on sporych zdolności i wyczucia. Nieodpowiednie polerowanie może zdecydowanie pogorszyć stan naszego lakieru. Zlecenie takiej usługi fachowcom jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Będziemy mieli pewność dobrze wykonanej usługi. (źródło: http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/renowacja-lakieru/ )

Nie zapomnij o wosku

Na koniec procesu warto zabezpieczyć lakier warstwą wosku samochodowego. Jego użycie nie tylko zapewni nam ochronę ale też ograniczy przywieranie piasku i kurzu. Woskowanie z użyciem dobrej jakości produktów należy wykonywać trzy razy w roku. Dzięki niemu unikniemy przebarwień, a kolor naszego samochodu nabierze pięknej intensywności. Dużo prostsze po woskowaniu będzie też mycie samochodu, bowiem zabrudzenia będą zdecydowanie łatwiej znikać. Do tego zabiegu możemy użyć wosku płynnego, jak i stałego. Czym się różnią? Wosk twardy (stały) jest znacznie trudniejszy do nakładania, ale jego trwałość wynagradza nam poniesiony trud. W przypadku wosków płynnych ich nakładanie jest dziecinnie proste, jednak uzyskanym efektem możemy się cieszyć krócej. Renowacja lakieru to proces zbawienny dla naszego lakieru. W łatwy sposób możemy odzyskać jego dawną świetność. Jeśli nie czujemy się na siłach samodzielnie wykonywać polerowanie warto o pomoc poprosić doświadczonych fachowców. Efekty jakie otrzymamy na prawdę nas zaskoczą.