Z życia wzięte

Dawne czasy, w których asortyment sklepów był ograniczony, a uprawianie joggingu należało do rzadkości przeminęły. Dzisiaj panuje moda na zdrowy styl życia. Mówimy stop życiu w pospiechu i braku czasu, aby właściwie o siebie zadbać. W cenie są zdrowa dieta, aktywny wypoczynek i wolne tempo życia. 

Zdążyliśmy już nacieszyć się zalewem przetworzonego jedzenia z zachodu, restauracjami serwującymi fast-food czy jedzenie z mrożonek. Jesteśmy bardziej świadomi siebie i coraz odważniej eksperymentujemy z żywnością. Zarówno w domu chętniej sięgamy po nieznane dotąd produkty z grupy superfoods (żywności o korzystnym wpływie na zdrowie) oraz na mieście, szukamy knajp serwujących zagraniczną kuchnię lub charakteryzujących się zdrowym menu. Zalew niezdrowego jezdnia, który ogarną Polskę w latach 90., powoli zaczyna nam przeszkadzać. Przejawem zmieniających się trendów jest coraz powszechniej dostępna zdrowa żywność. Powstawanie organizacji propagujących slow-food, sklepów ze zdrową żywnością czy szerszy asortyment produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego (bezglutenowych, bezlatkozowych czy niskofenyloalaninowych) ułatwiają nam komponowanie zdrowych posiłków. Wypowiedzi ekspertów, opinie specjalistów czy blogi pasjonatów zdrowego odżywiania poszerzają wiedze na temat żywności, którą możemy nabyć w sklepach. Nie sięgamy już po tańsze produkty, które do tej pory wybieraliśmy. Podczas zakupów stawiamy na wartość odżywczą i zdrowotną danego artykułu. Liczy się także jakość i pochodzenie produktu.

Rzeczą oczywistą, idąca w parze ze zdrowym żywieniem jest sport. Gdzie się nie obejrzymy, w mieście czy poza nim widzimy masy osób uprawiających jogging. Tłoczno robi się także na ścieżkach rowerowych, a swoje pięć minut przeżywają miejskie siłownie. To bardzo pozytywne zjawisko. Ruch to zdrowie, a regularna aktywność fizyczna zapobiega nadwadze czy otyłości. Zmniejsza także ryzyko zachorowana na poważne dolegliwości, do chorób serca, przez osteoporozę na nowotworach skończywszy. Otwieranie się nowych klubów fitness i siłowni, powstawanie blogów i programów indywidualnych trenerów czy rosnąca liczba maratonów to przejaw tego, że Polacy zakochują się w sporcie. Chcą go uprawiać, pasją ?zarażają? innych i szukają coraz to nowszych sposobów na aktywny wypoczynek.

Moda na zdrowie korzystnie odbija się także na naszym wyglądzie. Nie tylko dieta czy sport sprzyjają zachowaniu formy i młodości. Większy asortyment kosmetyków zarówno ekologicznych jak i naturalnych skłania nas do dbałości o skórę, włosy czy paznokcie. Piękny i świeży wygląd to niekiedy gwarancja sukcesu, zarówno w życiu zawodowym i prywatnym.

Pomoce w dbaniu o dietę mogą być programy żywieniowe, które oferują zbilansowany plan żywieniowy i wiele opcji, uławiających kontrolowanie żywienia. Jedną z bardziej popularnych jest

dieta odchudzająca DietMap

. Program w których diety zostały ułożone przez wykwalifikowanych specjalistów, a narzędzia niezbędne do wspomagania chudnięcia zostały opracowane z udziałem wielu ekspertów. Wystarczy poświęcić chwilę na przeglądanie Internetu czy prasy, aby dowiedzieć się jak dbać o siebie i podążać za najnowszymi, prozdrowotnymi trendami.