Z życia wzięte

W XXI wieku w niemal każdym domu na świecie mamy dostęp do intenetu. Porozumiewamy się za pośrednictwem internetu z milionami użytkowników. To nasze okno na świat, dlatego każdy chce mieć dostęp do sieci. Oferta na rynku jest bogata, a my najczęściej wybieramy dawną Neostradę, a obecny Orange.

Historyczny internet

Przez wiele lat Neostrada Telekomunikacji Polskiej była gigantem internetowym w Polsce. Korzystała z niej zdecydowana większość społeczeństwa, która miała internet domowy. Z czasem oraz z rozwojem usług telekomunikacyjnych na rynku zaczęli pojawiać się nowi dostawcy internetu, którzy proponowali konkurencyjne abonamenty. I tak obok Telekomunikacji Polskiej stanęła Netia, a za nią UPC. Internet domowy stał się ogólnodostępny, więc na rynku przybyło jeszcze więcej dostawców z różnymi ofertami. Operatorzy sieci komórkowych zaczęli przejmować kontrolę nad usługami telekomunikacyjnymi, w tym także nad internetem.

Najstarszy, niekoniecznie najlepszy

Orange, który przejął Telekomunikację Polską jest w tym momencie najpopularniejszym dostawcą internetu domowego, ale jest też bardzo słabo oceniany. Z jego usług zadowolonych klientów jest tylko 56%, to niewiele biorąc pod uwagę, że z UPC zadowolonych jest 80% klientów. UPC jest drugim pod względem popularności dostawcą, a ludzie wybierają go przede wszystkim dlatego, że jest tani i dobry. Niskie ceny i dostępność, a do tego bardzo dobra prędkość internetu przyciąga duże zainteresowanie. Kolejnym popularnym dostawcą jest Netia. Z jej usług korzysta również wielu klientów, jednak Netia straciła na wartości. Wynika to z badań dotyczących najkorzystniejszych ofert oraz zadowolenia klientów.

Każdy ma dostęp

W Polsce do rzadkości należy brak dostępu do sieci. Z internetu domowego korzysta każdy z nas. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii, z której korzystają operatorzy sieci komórkowych, oraz telefonii stacjonarnej. Możliwości jest wiele. Możemy korzystać z internetu radiowego, albo z internetu kablowego, a także internetu mobilnego. Każdy może wybrać dla siebie najlepszą opcję i korzystać do woli. Osoby, które interesują się nowinkami oraz nowymi ofertami powinny sprawdzić aktualne propozycje w porównywarce internetowej Finmarket. Mamy tam możliwość sprawdzenia aktualnych ofert, cen, a także porównanie ze sobą kilku abonamentów jednocześnie!

Kompatybilne urządzenia

Oprócz korzystania z internetu w tradycyjny sposób, czyli za pośrednictwem komputera, możemy korzystać z niego także z innych urządzeń. Każdy smartfon oraz tablet ma możliwość łączenia się z internetem dzięki wi-fi. Niektórzy operatorzy wprowadzili możliwość rozprowadzenia internetu domowego także poza ściany domu. Używając odpowiednich urządzeń możemy korzystać z naszej sieci nawet w miejscu oddalonym O 1km. od naszego domu! Mając tak duży zasięg trzeba pamiętać o zabezpieczeniu dostępu do sieci, aby inni nie mieli możliwości korzystania z niego.