Z życia wzięte

Wśród nas jest bardzo wiele osób, które dokonały czegoś wielkiego. Takie osoby zasługują na wieczny szacunek i uznanie. Zwłaszcza, jeśli są w bardzo podeszłym wieku i dalej osiągają niesamowite rezultaty w swoich dziedzinach. To właśnie o takich niesamowitych seniorach będzie ten wpis.

Król biegaczy - Fauja Singh

Naszą listę otwiera absolutny fenomen - Fauja Singh. Ten fantastyczny staruszek swój ostatni maraton przebiegł w wieku 100 lat. Było to 16 października 2011 roku w Toronto. Fauja Singh rozpoczął swoją przygodę z bieganiem w wieku 89 lat. Swój pierwszy maraton przebiegł 2000 roku w Londynie. Łącznie zaliczył w swoim życiu siedem maratonów, a Jego najlepszy czas to 5:40 godz. Gratulujemy temu seniorowi ogromnej motywacji, oraz doskonałej kondycji fizycznej.

Najstarszy pływak na świecie - Paul Lurie

Człowiek ten, pływa metodą TI ( całkowite zanurzenie ). Obecnie jest w wieku 96 lat. Pewne dnia, Paul Lurie stwierdził, że wybierze się na kurs pływania stylem motylkowym. Instruktorzy byli lekko zadziwieni, ponieważ był już wtedy w sędziwym wieku. Szybko opanował sztukę pływania, dokształcił się poprzez kursy, oraz płyty DVD ze sztuką pływania z całkowitym zanurzeniem. Dziś ten staruszek, jest rekordzistą i autorytetem w tej dziedzinie. Wielu nastolatków, chciałoby mieć takie wyniki i osiągnięcia w pływaniu jak Paul.

Weteran tenisa stołowego - płk. Jan Targosiński

Polacy również mogą być dumni ze swoich seniorów, którzy odnoszą niesamowite sukcesy w sporcie. Zdecydowanie moim faworytem jest płk. Jan Targosiński, który w wieku 96 lat wziął udział w mistrzostwach Polski weteranów tenisa stołowego. Niestety nie udało mu się wygrać mistrzostwa, ale i tak należą mu się wielkie brawa - uważa Pan Krzysztof z domu seniora w Warszawie.Obecnie Jan Targosiński skończył 100 lat! Życzymy mu zdrowia i dalszych sukcesów w sporcie.

Wymieniłem w tym artykule zaledwie trzy osoby, które nadzwyczajnie zapadły mi w pamięć. Oczywiście znajdziemy tysiące innych przykładów na to, że seniorzy również mają wspaniałe osiągnięcia w sporcie i nie tylko. Mam nadzieję, że osoby w podeszłym wieku, które przeczytają ten artykuł, zmotywuje nieco do podjęcia aktywności ruchowej, oraz zaangażowania się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Warto rozmawiać na takie tematy z naszymi bliskimi i wspólnie z nimi przełamywać swoje lęki, aby osiągać w życiu przeróżne sukcesy.