Z życia wzięte

Każdy właściciel firmy chce, by jego firma była jak najlepiej zabezpieczona przed niepożądanymi gośćmi. Niestety prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa są stale narażone na włamywaczy, którzy gdy tylko spuścimy wzrok zabiorą się do działania. Ich nie trzeba szkolić doskonale znają się na swoim "fachu". Warto jednak uświadamiać przedsiębiorców, którzy często nie potrafią ochronić biznesu.

Buduj swoje bezpieczeństwo

Jak pokazują statystyki policyjne liczba włamań z roku na rok spada. Niestety nadal zdarzają się takie przypadki i niekoniecznie chcemy, by padło właśnie na nas. Dobrze prosperujące firmy są szczególnie łakomym kąskiem dla złodziei. Wszystko ze względu na dobra jakie się znajdują w firmowym środowisku, a także stałe godziny pracy. Ten drugi aspekt ułatwia szczególnie zadanie potencjalnym złodziejom. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien szczególnie zadbać o dobro swojej firmy i wyposażyć się w zabezpieczenia.

  • Kraty ciągle skuteczne - już na wstępie warto podkreślić, że ponad 80 proc. włamań dokonywanych jest przez okna. Dlatego bardzo prostym, ale skutecznym sposobem ochrony jest montaż krat. Dzięki nim nie możliwe staje się wejście przez rozbitą szybę lub wepchnięte skrzydło okienne. Niestety kraty nie są rozwiązaniem estetycznym i psują wygląd naszej firmy. Nie jest to rozwiązanie dobre, gdyż odcina możliwość ucieczki w przypadku pożaru. Obecnie wielu producentów okien zapewnia, że ma w swojej ofercie okna, które ciężko zbić. Wszystko za sprawą odpowiedniej grubości szkła i pokrycia tafli warstwą folii. Bardzo ważne jest wyposażenie ramy okiennej w elementy antywyważeniowe. Ciekawym rozwiązaniem są też rolety antywłamaniowe, które na czas nieobecności w firmie możemy opuścić.

  • Wybieraj sprawdzone zamki - Niby sprawa błaha, a jednak ciągle popełniamy ten sam błąd kupując niesprawdzone zamki do naszych drzwi. Decydując się na nowoczesny, wysokiej jakości zamek od zaufanego producenta skutecznie utrudniamy pracę złodziejowi. Takie zamki bardzo trudno otworzyć bez oryginalnego klucza, a dorobienie takowego nie jest możliwe bez okazania specjalnej karty. Dobrej jakości zamki powinny posiadać 100 tys. unikalnych kombinacji klucza. Zawsze wybierajmy zamki z wysokim atestem, to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Nie warto inwestować w tanie rozwiązania.

  • Systemy alarmowe - To bardzo popularna metoda zabezpieczania firmy. Ostatnimi czasy możemy też obserwować znaczy spadek cen tego typu rozwiązań. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nowoczesnego alarmu i monitoringu, który umożliwia za pomocą Internetu kontrolować to co się dzieje w biurze. Możemy też pokusić się o nawiązanie współpracy z firmą ochroniarską, która po włączeniu alarmu przyjedzie do naszej siedziby.

  • Nowoczesna kontrola dostępu - Przedsiębiorcy lubiący nowinki decydują się na zakup systemów kontroli dostępu. To rozwiązanie umożliwia ochronę firmy w trakcie jej pracy poprzez losową kontrolę odwiedzających nas osób. Pamiętajmy, że złodzieje zdarzają się też w środowisku firmowym, dlatego warto mieć sposób na ich kontrolę. Dzięki systemowi bez problemu ochronimy magazyny i serwerownie.