Z życia wzięte

Ślub jest chwilą wielkiego szczęścia dla małżonków. Podczas ślubu dwoje ludzi postanawia połączyć się węzłem małżeńskim. Jak najlepiej zachować tę chwilę na zdjęciach?

Wybór najlepszego fotografa

W największym stopniu udana sesja ślubna zależy od osoby, która podejmie się wykonania zdjęć. Krótko mówiąc, najważniejszy jest dobry fotograf. Szukając odpowiedniej osoby wykonującej zdjęcia, warto nie patrzeć jedynie na cenę jej usług. Przede wszystkim należy przyjrzeć się portfolio.

Osobą wartą polecenia jest na pewno Pan Rafał Gąsiorowski. Jest to osoba, która ma za sobą naukę od prawdziwych mistrzów fotografii, a swoje umiejętności prezentuje już kilka lat. Jest to osoba, która podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia oraz wykazuje pełne zaangażowanie.

W ofercie Pana Rafała znaleźć można nie tylko sesje ślubne. Wśród jego oferty można znaleźć zdjęcia portretowe, zdjęcia produktów oraz sesje zdjęciowe zespołów muzycznych. Bez względu na wybraną opcję podejście jest zawsze tak samo profesjonalne.

Jeżeli chodzi o sesje ślubne, można poznać szczegóły pod tym adresem: http://rgfotograf.pl/oferta/fotografia-slubna/. Jak widać, dostępne są pakiety podstawowe oraz rozszerzone. Każdy z nich wydaje się być bardzo bogatym. Warto również wspomnieć, iż goście ślubu otrzymują specjalny kod, za pomocą którego mogą zobaczyć zdjęcia robione podczas całego wydarzenia przez internet. Jest to bardzo szybki oraz wygodny sposób. Dany kod należy wprowadzić na strefie klienta.

Na stronie Pana Rafała, (której adres to: http://rgfotograf.pl/) można znaleźć jego portfolio oraz blog. W tych dwóch miejscach można znaleźć wiele ciekawych i inspirujących informacji. Ponadto, każdy zainteresowany znajdzie kontakt.

Jak przygotować się do ślubnej sesji?

Sesja ślubna może trwać nawet kilka godzin, dlatego miejsce, w którym ma się odbywać sesja powinno być dość miłe i przyjazne. Niektórzy ludzie wybierają góry, inni jeziora czy stawy. Wszystko zależy od osobistych upodobań. Warto, aby podczas wyboru miejsca, obecny był również fotograf ślubny, gdyż to od niego zależy jakie zdjęcia wyjdą podczas prowadzenia sesji. Powinien on być obecny podczas wykonywania selekcji miejsc i wskazać te najodpowiedniejsze, spośród których para młoda dokona ostatecznego wyboru.

Przygotowując się do sesji ślubnej, należy pamiętać o kilku ważnych faktach. Najważniejszym elementem są ubrania ślubne. Należy je odświeżyć przed sesją, ale przede wszystkim wyprasować. Oczywiście na zdjęciach można dokonać różnych rzeczy poprzez obróbkę, jednak lepiej kiedy są one czyste i zadbane. Jeżeli sesja ślubna ma odbywać się np. w górach, bądź zimą, należy pamiętać o zabraniu odzieży na zmianę, aby za mocno nie wymarznąć podczas robienie zdjęć. W tym miejscu należy również pamiętać o zabraniu wygodnego obuwia, gdyż zdjęcia mogą być często robione gdzieś na środku łączki czy pola, a wędrówka do jego centrum w butach ślubnych może być, delikatnie mówiąc, bardzo niewygodna.

Przed przystąpieniem do sesji ślubnej, panna młoda powinna pamiętać o odpowiednim makijażu. Dobrze zrobiony make-up, jeszcze bardziej może podkreślić piękno kobiety, która na zdjęciach będzie prezentowała się oszałamiająco. Przed sesją można udać się do makijażystki, albo zabrać akcesoria do make-upu ze sobą. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto zabrać ze sobą znajomą wizażystkę, która ewentualnie poprawi braki w makijażu, gdy ten się zmyje. Należy pamiętać aby makijaż nie był tworzony za pomocą kosmetyków rozświetlających, ponieważ wtedy mogą odbijać się promienie słońca, przez co na zdjęciu będzie to wyglądało niekorzystnie.

Mówiąc o makijażu, nie można zapomnieć o istocie fryzury. O ile mężczyzna nie powinien mieć większego problemu z utrzymaniem dobrej kondycji swojej fryzury podczas sesji, o tyle sprawa komplikuje się w przypadku kobiet. Przed sesją najlepiej by odwiedziła fryzjerkę, a na samą sesję powinna zabrać ze sobą akcesoria, dzięki którym będzie mogła chwilowo poprawić jej stan. Mówiąc krótko, dobrze aby panna młoda zabrała ze sobą szczotkę, grzebień, jakieś dodatkowe spinki czy wsuwki oraz lakier. Taki zestaw powinien być wystarczający.

Bardzo istotnym elementem przygotowań jest odpowiedni odpoczynek przed sesją. Nie można przystąpić do sesji niewyspanym. Pomijając fakt, że ewentualne wady urody można poprawić (podkrążone i niewyspane oczy), to grymasu twarzy niestety nie można usunąć. Ponadto, sesja ślubna powinna być radosna i pełna pozytywnych emocji, a to raczej ciężko przychodzi kiedy człowiek jest zmęczony.