Z życia wzięte

Zakup odpowiednich garnków może sprawiać problem. Jeżeli zależy ci przed wszystkim na tym, aby mogły one służyć przez długie lata, wtedy trzeba postawić na wysoką jakość. Jak jednak rozpoznać takie garnki, które będą mogły spełnić te wymagania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem - dzięki niemu zakupienie tych odpowiednich będzie jeszcze łatwiejsze.

Konstrukcja garnków

To ona jest najważniejsza i należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Dzisiaj garnki produkowane są przede wszystkim ze stali nierdzewnej - to najlepszy materiał, który gwarantuje wytrzymałość i trwałość na lata. Warto wybrać modele ze stali oznaczonej 18/10. Także ważne jest dno - powinno być ono grube, ponieważ wtedy umożliwia akumulację ciepła i tym samym zmniejsza się także ilość energii używane podczas gotowania. Nawet po wyłączeniu kuchenki garnek będzie podtrzymywał ciepło na długi czas.

Górna część garnka wraz z pokrywką powinny być właściwe wyprofilowane, aby woda skraplała się pod pokrywką i potem łatwo spływała do wewnątrz garnka. Można wtedy podczas gotowania zmniejszyć zakres kuchenki do minimum, a potrawa będzie nadal gotowała się w optymalnej temperaturze.

Niemiecka firma Fissler - garnki godne polecenia?

Zasadniczo dobre garnki można poznać po tym, że dość dużo ważą. Dlatego jeżeli garnek po wzięciu do ręki jest ciężki, oznacza to, że będzie on dobrze spełniał swoją rolę.

Także sprawdź uchwyty - najlepiej, aby były one wykonane ze stali, ponieważ te w całości z plastiku mogą szybko się nagrzewać i nieprzyjemnie pachnieć. Niektóre modele mają uchwyty z antypoślizgowymi powłokami z gumy. Garnki bez elementów z tworzyw sztucznych można używać także w piekarnikach do dozwolonej temperatury.

Zwróć uwagę również na detale, które z pozoru mogą mało znaczyć. Podziałka wewnątrz garnka pomoże ci nalać do środka odpowiednią ilość wody bez konieczności stosowania innych akcesoriów. Również plusem będzie specjalna konstrukcja brzegu garnków - niektóre z nich są tak zaprojektowane, aby umożliwiać bezkropelkowe przelewanie i wylewanie płynów, nawet do butelek z wąskimi szyjkami. Z takiej konstrukcji znana jest firma Fissler. Garnki tego producenta są uznawane za jedne z najlepszych pod względem swoich konstrukcji.

Oczywiście, warto też sprawdzić, na jakie kuchenki przeznaczone są dane garnki. Dzisiaj większość modeli jest możliwa do stosowania na wszystkich ich rodzajach - na kuchenki gazowe, elektryczne, ceramiczne, indukcyjne.

Pojedynczo czy w zestawie?

Gdy nie masz jeszcze żadnych garnków lub chcesz od razu wymienić wszystkie, wtedy najlepiej zdecydować się na zakupienie kompletu. Ma to także dodatkowe atuty - garnki w komplecie są często tańsze od tych kupowanych pojedynczo. Dodatkowo także w zestawie często znaleźć można dodatkowe elementy, na przykład podstawki czy miski, które przydadzą się w kuchni.

Gdzie złożyć zamówienie?

Gdy liczy się duży wybór i niskie ceny, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup garnków online. Można znaleźć je bardzo łatwo w sklepach internetowych. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki takie hasła jak "fissler garnki", aby znaleźć je od razu. Atutem zakupów internetowych jest wygoda ? możesz wszystko załatwić bez wychodzenia z domu. Paczka zawierająca zakup może dojść do ciebie już następnego dnia. Dodatkowo także masz możliwość zwrotu lub wymiany, jeżeli okaże się, że garnki nie spełniają twoich oczekiwań ? taka opcja nie zawsze dostępna jest w sklepach stacjonarnych.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże w zakupie najlepszych garnków - pamiętaj o tym, że jakość jest najważniejsza i warto zapłacić za nią więcej, aby gotować z przyjemnością!