Z życia wzięte

Sprzątanie nie jest naszym ulubionym zajęciem - najczęściej jest to po prostu konieczność. Oczywiście, zdarza się, że niektórzy lubią sprzątanie, jednak zazwyczaj brakuje na nie czasu. Kiedy przychodzimy zmęczeni z pracy, wcale nie chce się nam myśleć o myciu okien, czy też czyszczeniu podłogi, a w sobotnie popołudnie wolelibyśmy spędzać na odpoczynku, niż na kilkugodzinnym czyszczeniu mieszkań i domów. Nie sprzątanie nie jest możliwe, możemy jednak sprawić, aby było ono skuteczne, szybkie, a także ekologiczne!

Parownice

Sprzątanie za pomocą pary stało się niezwykle modne, jednak nie ma w tym niczego zaskakującego. Będziemy spotykać coraz więcej urządzeń, które są przyjazne dla środowiska. Sprzątanie za pomocą urządzeń parowych eliminuje konieczność używania środków chemicznych, znacznie ogranicza też  zużycie wody. Jednak największa zaletą tego typu urządzeń jest ich skuteczność - ciśnienie oraz duża prędkość strumienia pary i wysoka temperatura, potrafią usunąć nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia, w trudnodostępnych miejscach.

Parownica i odkurzacz w jednym

Odkurzanie, czyszczenie, a także mycie to czynności, które zabierają nam dość dużo czasu podczas sprzątania. Jednak nowa technologia pozwala nam na uproszczenie tych działań i znaczne skrócenie czasu sprzątania. Na rynku pojawiły się bowiem odkurzacze parowe, które umożliwiają  skuteczne  czyszczenie za pomocą pary.Sprzęt taki świetnie radzi sobie z kurzem, zabrudzeniami i roztoczami. Odkurzacze firmy Karcher wyposażone są w zgrubny filtr kurzu, a także filtr HEPA, który sprawnie i skutecznie wyłapuje wszystkie cząsteczki alergenów, np. płytki kwiatów czy zarodniki pleśni. To wszystko sprawia, że jest to idealny sprzęt do domów, w którym mieszkają alergicy.

Polecane urządzenia

Jest kilka firm, które produkują dobre urządzenia parowe, do wykorzystania domowego oraz przemysłowego. Jedną z najbardziej znanych jest firma Karcher. W jej ofercie znajdziemy wiele typów i rodzajów nowej generacji parownic. Niektóre są mniejsze, inne większe lub w zestawach. Parownice do działań profesjonalnych mają dość duże wymiary i potrafią ważyć nawet do 40 kilogramów. Bardzo wygodnym rozwiązaniem przemysłowym jest model parownicy SG 4/4 firmy Karcher. Jest to niewielkie urządzenie, jednak posiadające sporą moc. Pojemność tej parownicy wynosi 4 litry. Rozwiązaniem do domu może być jeden z najmniejszych modeli parownic SC1, która dzięki swoim wymiarom świetnie nadaje się do mycia małych łazienek oraz kuchni. W warunkach domowych świetnie sprawdza się również zestaw podłogowy, np. model SC1 Premium.

Jak dobierać parownice? Najlepiej brać pod uwagę wielkość czyszczonej powierzchni, a także czas, który chcemy przeznaczyć na sprzątanie. Niektóre parownice przeznaczone są do konkretnych zadań, np. do czyszczenia samochodu lub usuwania starych tapet w mieszkaniu. Warto zatem dokładnie przemyśleć cel zakupu, a następnie dokonać wyboru - który jest naprawdę duży. Oczywiście czynnikiem zaporowym, w niektórych przypadkach, może okazać się cena, choć przyznać trzeba, że parownice, zwłaszcza te z przeznaczaniem do domowych zadań, nie charakteryzują się zbyt wysoką ceną.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem http://www.karcher-gabe.pl.