Z życia wzięte

Mimo, że jest to czas wakacji rodzice już teraz myślą o tak zwanych szkolnych wyprawkach. 1 dzień szkoły zbliża się wielkimi krokami. Jak się do niego odpowiednio przygotować? Co będzie niezbędne dla naszego maluszka? Ile nakładów pieniężnych trzeba przygotować, aby skompletować wyprawkę dla pierwszoroczniaka? Na te i na podobne pytania odpowiemy już dziś.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2015 roku istnieje obowiązek rozpoczęcia nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej przez dzieci w wieku 6 lat. Aby dobrze przygotować dziecko do szkoły należy nie tylko zadbać o niezbędne materiały takie jak kredki, ołówki, gumki, długopisy, zeszyty czy podręczniki. Niezwykle ważną rolę w nastawieniu dziecka do szkoły odgrywają walory emocjonalne. Między innymi dlatego warto rozmawiać z dzieckiem i przygotować go na wyzwania wiążące się z pójściem do szkoły.

Dobry tornister to kolejny problem, z którym trzeba będzie się zmierzyć. warto zwrócić uwagę aby był lekki i wygodny. Dodatkową cechą będzie jego pojemność. Wybierajmy tornistry, które ułatwią przechowywanie wyprawki naszego dziecka.

Nie warto czekać do ostatniej chwili. Im szybciej zabierzemy się do przygotowania dziecka tym mniej stresu będzie z tym związane. Bardzo ważną kwestią o której niestety często zapominają rodzice jest również przygotowanie odpowiedniego miejsca pracy dla dziecka w domu. Odpowiednie biurko, krzesełko i oświetlenie sprawią, że nasze pociechy chętniej będą odrabiać lekcje i przykładać się do zajęć domowych.

Według danych otrzymanych z lat ubiegłych średnie wydatki na jedno dziecko sięgają kwoty blisko 900 zł. Dla wielu z nas nie jest to mała kwota. Jednakże dla rodziców pierwszoklasistów wprowadzona została ulga w postaci darmowego elementarza.

Na koniec warto zaopatrzyć naszą pociechę w odpowiedni strój (galowy), który z dumą będzie nosić w dniu rozpoczęcia swojej prawdziwej nauki. Od tej pory nasze dziecko zacznie wkraczać w całkiem inny świat, usłany szeroko pojętą edukacją, której przyswajanie będzie wyzwaniem przez kilka kolejnych lat życia naszego dziecka.