Z życia wzięte

Przechowywanie i magazynowanie towarów to dziś bardzo ważne zagadnienie. Obecnie, kiedy powierzchnia magazynowa to jeden z większych wydatków na rachunku przedsiębiorstwa niezbędne okazuje się jak najlepsze wykorzystanie powierzchni.

Dzięki dobrze dobranym paletom i skrzyniopaletom można umieścić dużą ilość towarów na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Umiejętne ich rozmieszczenie na półkach to dodatkowa zaleta. Zanim jednak kupisz pierwszą lepszą partię palet najpierw powinieneś zapoznać się szczegółowo z szeroką ofertą jaka znajduje się na rynku.

Materiał

Jednym z ważniejszych elementów, który należy brać pod uwagę wybierając palety do swojego magazynu jest materiał z jakiego zostały wykonane. Obecnie najczęściej spotykane są palety drewniane. Są one w miarę lekkie, wygodne i tanie, co  przemawia na ich korzyść. Niestety palety z drewna są niezbyt trwałe i mają ograniczone obciążenie, co działa na ich niekorzyść. W przypadku palet wykonanych z tworzywa sztucznego np. nowoczesnej palety UPAL-I, okres użytkowania jest znacznie dłuższy. Ponadto są one zazwyczaj mocniejsze, dzięki czemu można ustawić na nich większą ilość towarów.

Wykorzystanie

Palety wykonane z tworzywa sztucznego są bardzo wygodne w użytkowaniu. Przede wszystkim nie niszczą się tak szybko jak drewniane. Ponadto nie pojawiają się tam zadziory, które mogą niszczyć opakowania lub sam towar. Warto też wspomnieć, że są one lepiej przygotowane do przewożenia jak i podnoszenia zapakowanej palety. W przypadku wspomnianej wcześniej palety UPAL-I istnieje możliwość zakupu opcji z dodatkowymi wzmocnieniami metalowymi, które podnoszą bezpieczeństwo przewożonego i magazynowanego towaru oraz zwiększają wytrzymałość palety.

Cena i koszty użytkowania

Podczas wyboru palet jednym z czynników najważniejszych jest ich cena. I tutaj palety z tworzyw sztucznych wyraźnie przegrywają w konkurencji z paletami drewnianymi - są dużo droższe. Tym samym bardzo często przedsiębiorcy rezygnują z ich zakupu zanim jeszcze dobrze zapoznają się z towarem. Warto jednak wspomnieć, że palety z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza modele wzmacniane metalowymi elementami są znacznie trwalsze i można je dłużej wykorzystywać. W ostatecznym rozliczeniu okazuje się, że zakup palet plastikowych jest bardziej opłacalny aniżeli tańszych wykonanych z drewna.

Dziś przechowywanie towarów i ich przewożenie to bardzo ważne etapy dystrybucji towarów. Zanim kupisz palety do swojego magazynu dobrze się zastanów, bo nie zawsze tańsza opcja jest lepsza i bardziej opłacalna.

Poznaj produkty Utz Group.