Z życia wzięte

Nie tak dawno, na naszym rynku, pojawił się ekspres do kawy na specjalne kapsułki. Co niektóre osoby mogą pomyśleć, że to prawdziwa nowość i hit, ale jak się okazuje pierwszy ekspres na kapsułki został stworzony w 1986 roku przez firmę Nespresso. Można powiedzieć, że był to pionierski wynalazek.

Jeśli chcemy zakupić ekspres do kawy Nespresso, to warto wiedzieć, że występuje on w dwóch wariantach:

- podstawowym, wyłącznie do kawy czarnej,
- oraz rozbudowanym o spieniacz do mleka.
 

W ofercie znajdziemy aż dwadzieścia jeden różnych rodzajów kaw czarnych oraz trzy wariacje smakowe, czyli karmel, wanilię i czekoladę. Rodzaje proponowanych kaw zostały przygotowane zarówno dla miłośników kofeiny, jak i dla jej przeciwników. Wszystkie kawy są szczegółowo opisane, dlatego znajdziemy tutaj między innymi:

- moc palenia,
- smaki,
- intensywność.
 

Pamiętajmy, że jest to tylko i wyłącznie ekspres do kawy, a zatem nie mamy, co liczyć na to, że będzie przygotowywał nam inne rodzaje napojów. Ekspres jest mały, dlatego nadaje się bardzo dobrze zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Do wyboru jest ogromna gama modeli i kolorów. Kapsułki z kawą można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jednak sklepów stacjonarnych jest tylko kilka w Polsce. Bardziej dostępnym źródłem będzie zatem sklep internetowy.

Dlaczego nie można kupić kapsułek w każdym sklepie?

Oryginalne kapsułki pakowane są w pudelka, po 10 sztuk. W praktyce, również wiele zamienników oryginalnych kapsułek, sprawdza się w tych ekspresach doskonale.

Kawa z kapsułek Nespresso jest idealna w smaku. Nawet, jeśli wybierzemy kapsułkę o średniej mocy, to dostaniemy pyszną, aromatyczną kawę ze 100% zawartością Arabiki.

Ile kosztuje ten wyjątkowy ekspres do kawy?

Ceny w sklepach zaczynają się od 200 zł. Jeśli będziemy chcieli zakupić model ze pieniaczem mleka, to cena może wzrosnąć do 1300 zł.

Jakie plusy ma taki ekspres?

- do wyboru mamy wiele smaków,
- istnieje możliwość spieniania świeżego mleka,
- otrzymamy świeże kapsułki o wysokiej jakości.
 

Jakie są wady takiego urządzenia?

- dość wysoka cena za model ze spieniaczem mleka,
- brak możliwości kupna kapsułek w większości sklepów.
 

Ekspres do kawy z pewnością pozwala zaoszczędzić sporo czasu, co w dzisiejszym zabieganym świecie jest dużym atutem. Poza tym kawa z kapsułek Nespresso jest bardzo dobra w smaku i wytwarza przyjemny aromat. Śmiało można ją uznać za jedną z najlepszych kaw kapsułkowych na rynku. Z pewnością inwestycja w tego typu urządzenie będzie korzystnym rozwiązaniem dla miłośników kawy rozpuszczalnej, dla których czas jest na wagę złota.

Artykuł napisany przy współpracy z kapsulkakawy.pl - kapsułki do systemu Nespresso. Sprawdź aktualną ofertę!