Z życia wzięte

Miłośnicy staroci potrafią przejechać całą Polskę, aby zakupić interesujący ich antyk. Czasami wynika to z kolekcjonowania różnych rzeczy, i potrzeby uzupełnienia braków w swojej kolekcji. Lecz są również tacy, którzy piękny staroć wydobędą choćby z końca świata - tylko dlatego, że po prostu im się podoba.

Antykwariaty

Antykwariaty to sklepy nietypowe, w których każdy towar jest inny. Dla miłośników staroci myszkowanie po ich zakamarkach jest nie lada gratką, pozwala na bliski kontakt z antykami, a wygrzebanie z ogromu towaru swojego wymarzonego trofeum jest dla nich czystą przyjemnością. Co jednak mają zrobić kolekcjonerzy, którzy nie mają szans na zwiedzenie każdego antykwariatu w Polsce?

XXI wiek

Część antykwariatów wprowadziła swoje stare rzeczy w XXI wiek. Oznacza to, że krzesło, które powstało w czasach, kiedy o Internecie się nawet nie śniło, obecnie można w nim kupić za pomocą kilku kliknięć. Jak wybrać dobry antykwariat on-line?

Przykładem może być sklep Antyczek. Sklep stacjonarny istnieje na rynku od kilkunastu lat, co świadczy o dużym doświadczeniu jego właścicieli. Wiedzą oni, czego oczekują od antykwariatu jego klienci - jest to przede wszystkim profesjonalizm. Na stronie Antyczka możemy znaleźć produkty posortowane w różne kategorie, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć interesujące nas antyki. Nie musimy się martwić, że kupimy bubla. Firma do zakupu dodaje opis przedmiotu, jego pochodzenie, a także datowanie na certyfikacie z pieczątką firmy. O tym, że firma jest wiarygodna możemy przekonać się po ilości projektów przeprowadzanych wraz z różnymi instytucjami kultury. W Antyczku wszystkie przedmioty przechodzą przeglądy, a także są czyszczone innowacyjną metodą przy użyciu ultradźwięków. Dzięki temu nie są narażone na działanie substancji czyszczących. Można tu znaleźć w zasadzie wszystko: od militariów, porcelany i mebli, po obrazy, cygara, barometry i dokumenty. O profesjonalizmie sklepu świadczy chociażby wysyłka towaru. Pracownicy doskonale zdają sobie sprawę, w jakim stanie paczki potrafią trafiać do odbiorców. Każdy zakup pakują więc w specjalne opakowania i mocne, sztywne kartony, tak, aby przy odbiorze naszego wymarzonego zakupu nie było niemiłych niespodzianek. Sklep internetowy funkcjonuje 24h/dobę, do siedziby we Wrocławiu na spotkanie i oglądanie towaru należy się umówić.