Z życia wzięte

Prestiżowy konkurs skierowany do producentów, dystrybutorów i usługodawców organizowany przez Ministra Środowiska trwa. Nabór wniosków do wzięcia bezpłatnego udziału w konkursie zakończył się 18 września 2015 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 października 2015. Jakich branż dotyczy wydarzenie?

Państwo kładzie coraz większy nacisk na promocję ekologicznych towarów. Nie chodzi tutaj tylko o produkty tworzone w duchu recyklingu, ale o wszystko, co ma związek z dbaniem o środowisko - mogą to być zarówno produkty motoryzacyjne przyczyniające się na przykład do ograniczania emisji spalin, artykuły elektryczne zużywające mniej energii ale mogą to być nawet projekty domów charakteryzujących się niskim zapotrzebowaniem na energię. Trzeba przyznać, że o ile budownictwo energooszczędne jest już niejako standardem wśród inwestorów, o tyle budownictwo pasywne należy jeszcze do mało popularnych rozwiązań w budownictwie jednorodzinnym - głównie ze względu na wysoki koszt inwestycji. Budowa domu pasywnego wiąże się ze specyficznym projektem architektonicznym (np. kubatura budynku), zastosowaniem najwyższej jakości przeszkleń oraz materiałów izolacyjnych. Inicjatywy typu Eco Design 2015 mają za cel promowanie marek podążających niełatwą, ale satysfakcjonującą drogą Eko. W roku 2014 wśród laureatów konkursu znalazła się między innymi marka GADEKO oraz pracownia projektowa Michała Podgórczyka.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska "27 października 2015 r. spośród finałowych produktów jury wyłoni laureatów, którzy otrzymają statuetki i dyplomy z rąk Ministra Środowiska podczas gali otwarcia POL-ECO- SYSTEM. " Konkurs finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Artykuł opracowany dzięki współpracy z pracownią projektową Dominanta.