Z życia wzięte

Wybór mebli zawsze ma znaczenie - bez względu na to, czy urządzamy sypialnię, łazienkę, kuchnię czy jadalnię, powinniśmy dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danych produktów. Pomieszczenia, takie jak kuchnia bądź jadalnia, to miejsca, z których korzystamy na co dzień, a więc oczekujemy od nich niezbędnego komfortu i wygody. Spodziewamy się też miłej i przyjemnej atmosfery, która wpłynie na nastrój zarówno nasz, jak i domowników. Jak zatem wybrać krzesła do pomieszczenia, w którym będziemy spędzać czas z bliskimi, delektując się wspólnymi posiłkami?

Postaw na komplet

Najlepszym rozwiązaniem będzie niewątpliwie komplet w postaci stołu oraz krzeseł. Jeśli jednak pierwszy element został zakupiony już wcześniej, dokupmy sam zestaw krzeseł. Jeżeli będzie to gotowy komplet, unikniemy różnic we wzornictwie, kolorach czy też wymiarach. Dzięki temu wybrane przez nas meble będą tworzyły spójną, jednolitą całość.

Dopasuj wymiary

Odpowiednio dobrane wymiary krzeseł, to kolejna, równie istotna kwestia. Stosowna szerokość mebli pozwoli bezproblemowo pomieścić je wzdłuż stołu oraz umożliwi łatwe ich wsuwanie oraz wysuwanie. Krzesła powinny mieć także odpowiednią wysokość, która zapewni między innymi swobodne ułożenie rąk na blacie stołu. Nie bez znaczenia okaże się także wygodne oparcie, najlepiej nieco wyższe, gdyż to właśnie takie uważane jest za najbardziej komfortowe. 

Wybierz rodzaj

Wybierając konkretny typ takiego umeblowania, możemy przykładowo zdecydować się na krzesła tapicerowane. Są one bardzo wygodne, ale uwaga - mało odporne na zabrudzenia oraz wymagające odpowiedniej pielęgnacji. Tym, którzy preferują proste, sprawdzone rozwiązania, poleca się standardowe, "twarde" krzesła. Drewniane czy metalowe, może nie będą wygodne tak, jak ich poprzednicy, ale mogą okazać się łatwiejsze w czyszczeniu. "Tradycyjne" krzesła mogą też występować jako tak zwane krzesła sztaplowane, które pozwalają na łatwe ich przechowywanie, poprzez nakładanie jednego mebla na drugi.

Dodaj trochę nowoczesności

Oprócz standardowych rozwiązań, coraz większą popularnością cieszą się także inne, mniej konwencjonalne elementy, równie chętnie wprowadzane do kuchennych bądź jadalnych pomieszczeń. To tak zwane hokery - kiedyś spotykane głównie w restauracjach i barach, dziś - doskonale wpasowujące się w wystrój domowych wnętrz. Stojąc w kuchni prywatnych mieszkań, krzesła te zbudują charakterystyczny nastrój, idealnie komponujący się z designerskimi aranżacjami. Doskonale współgrać będą zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi blatami, a także sprawią, że pomieszczenie, w którym spędzamy sporą ilość wolnego czasu, nabierze wyjątkowego charakteru. - (źródło: http://kdcmeble.com/ )