Z życia wzięte

Święta już za pasem, a jak pomyślimy o świętach to od razu nasuwa nam się kwestia prezentów. Tradycja kupowania prezentów na gwiazdkę jest bardzo mocno zakorzeniona i na dwa miesiące przed świętami wszyscy są już mocno zajęci gorączkowymi poszukiwaniami prezentów. Jak wybrać prezent dla niego i czym się kierować przy wyborze?

Wybór prezentu dla niego to oczywiście sprawa bardzo indywidualna i zapewne każdy będzie kierować się innymi kryteriami. Spójrzmy więc na kryteria, jakimi się zazwyczaj kierujemy.

Zazwyczaj na samym początku określamy sobie kwotę minimalną i maksymalną prezentu. Wiadomo, że każdy z nas ma jakiś budżet przeznaczony na prezent i nie do końca chciałby go przekraczać. Kwota, jaką przeznaczamy na prezent dla niego również zależy od kilku czynników. Przede wszystkim na ile możemy sobie pozwolić, oraz jak bliska jest nam osoba, którą będziemy obdarowywać prezentem. Zazwyczaj jeśli jest to ktoś naprawdę bliski to ta kwota może być nieco wyższa. Jeśli z drugą osobą nie łączą nas żadne bliższe więzi to nie do końca chcielibyśmy wydawać majątek na prezent. Natomiast oprócz ceny jest jeszcze kilka kwestii.

Wiadomym jest, że kupując prezent chcielibyśmy, aby był on prezentem trafionym w dziesiątkę. Miło jest popatrzeć na jego uśmiech na twarzy podczas otwierania prezentu. Aby mężczyzna był zadowolony, to musimy na chwilę wcielić się w jego ciało i zastanowić się - czy taki prezent będzie mi się podobał? Na zadowolenie składa się kilka kwestii - zainteresowania, osobowość, profesja, oraz wiele innych kwestii. Jeśli więc dobrze znamy faceta, dla którego chcielibyśmy coś kupić - problemu nie powinno być. Jeśli natomiast nie do końca wiemy co kupić, zawsze możemy skorzystać z listy tzw. uniwersalnych prezentów dla każdego mężczyzny. Są to artykuły alkoholowe, kosmetyki.

Wybierając prezent zarówno dla niego, jak i prezent dla niej powinniśmy się również zastanowić, jak blisko jesteśmy. Rodzaj znajomości i więź nie jest bez znaczenia podczas kupowania prezentu. W momencie, gdy znamy się trochę bliżej to możemy sobie pozwolić na nieco bardziej odważny i śmielszy prezent. Przecież nie podarujemy erotycznego, śmiesznego gadżetu szefowi z pracy, prawda? Byłoby to co najmniej niestosowne i krępujące. Natomiast śmieszny erotyczny gadżet dla chłopaka może wydawać się całkiem niezłym pomysłem, czyż nie? Zanim więc wybierzemy prezent powinniśmy mocno zastanowić się nad tym, czy wypada podarować taki prezent.

Warto kierować się również opinią innych. Zanim się na coś zdecydujemy warto podpytać kogoś co o tym myśli. Czasami spojrzenie drugiej osoby na tą samą sprawę może być zupełnie odmienne. Jeśli osoba, którą obdarowujemy ma kogoś bliskiego, kto może wiedzieć więcej niż my - warto ją podpytać. Czasami może się okazać, że niesamowicie nam to pomoże i podsunie ciekawy pomysł na prezent. Warto więc korzystać z pomocy innych i również sugerować się opinią.

Jak więc widzimy, wybór prezentu to nie taka prosta sprawa, jakby się wydawać mogło. Powinniśmy zacząć poszukiwania za odpowiednim prezentem dużo wcześniej, aby uniknąć kolejek, obawy że coś nie dojdzie na czas w przypadku zamawiania online, niepotrzebnego stresu.