Z życia wzięte

Co będzie lepsze do biegania dres, a może legginsy? Czy lepiej biegać w profesjonalnej odzieży? Jak w odpowiedni sposób dobrać stanik do biegania? Na te wszystkie pytania postaramy się udzielić odpowiedzi

Początkujący biegacze trenują w zwykłych spodniach dresowych i podskokach, ale czy to jest dobry wybór? Czy lepiej wybrać coś innego?

Ważne jest to żeby strój, w którym biegamy był bardzo wygodne, by nie krępował naszych ruchów, ale też nie może on być zbyt luźny. Strój dobieramy w zależności od tego, jakie warunki panują na zewnątrz.

Kiedy jest ciepło musimy zakładać odzież, która odprowadza pot. Niestety, ale tradycyjna bawełniana koszulka nie zapewni nam takich właściwości, bo zamiast odprowadzać pot będzie go wchłaniać. To powoduje, że staje się wręcz mokra od potu i bardzo ciężka. W okresie zimowym trzeba ubierać się na cebulkę. Zaczynamy od koszulki odprowadzającej pot, później zakładamy bluzę, która chroni nas przed uciekaniem ciepła. Jeśli pada deszcz albo jest silny wiatr to dobrze jest jeszcze założyć lekką kurtkę.

Na co zwracać uwagę wybierając kurtkę do biegania?

Jeśli przeglądamy oferty kurtkę, które nas interesują to zacznijmy sprawdzanie od specjalnych otworów, które powinny się znajdować na plecach i pod pachami. To te otwory są odpowiedzialne za lepszą cyrkulacje powietrza.

Co lepsze spodnie dresowe czy legginsy?

Jeśli biegamy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych to trzeba będzie przykładać nieco więcej uwago do wyboru odpowiednich spodni. Często stosowany dres bawełniany nie da sobie w takich warunkach rady. Materiał będzie bardzo szybko nasiąkał i kiedy nasz organizm się nieco wychłodzi to będzie nam przez to o wiele bardziej zimno. To, dlatego biegając lepiej będzie zainwestować w specjalne zimowe legginsy, które posiadają specjalną warstwę chroniącą przed wiatrem.

Czy warto inwestować swoje pieniądze w profesjonalne spodnie dla biegaczy?

Każdej osobie będzie się to opłacało, bo jest to odzież, która ma idealne parametry dające poczucie komfortu i wygody. Bieganie w takim stroju jest o wiele przyjemniejsze.

Dobrze dobrany stanik do biegania, jaki wybrać?

Biustonosz to jeden z najważniejszych elementów, na które trzeba zwracać uwagę, kiedy chcemy biegać każdego dnia. Kobiety, które mają nieco większy biust tym bardziej powinny się zastanowić nad wybraniem odpowiedniego stanika. Bardzo ważne jest materiał użyty do produkcji stanika. Musi on skutecznie odprowadzać pot i dodatkowo przylegać do ciała. Im stanik będzie miał mniej szwów tym lepiej dla nas. To oznacza, że będziemy o wiele mniej narażone na problemy z otarciami, które są często spotykane. Pamiętajmy również o tym żeby w odpowiedni sposób dopasować miseczki do naszego rozmiaru.

Tylko dobranie odpowiedniego stroju do biegania daje nam takie efekty, jakich się spodziewamy. Od razu zachce nam się biegać na nieco dłuższych dystansach, które na pewno wpłyną na poprawę naszej kondycji. Zwykła odzież jest dobra do chodzenia, ale na pewno nie będzie się dobrze spisywała podczas biegania.

Sprawdź ofertę sportmed24.pl - stabilizatory kolana, nadgarstka, kostki i wiele więcej. Zapraszamy serdecznie.