Z życia wzięte

Jak co roku święta przyniosą nam oprócz zadumy, radości i relaksu w gronie rodziny, także spore wydatki, których nie sposób uniknąć. Warto już dziś o nich pomyśleć, aby ten wyjątkowy czas nie kojarzył nam się ze stresem związanym z niedoborem w portfelu, a z przyjemnościami i chwilami spędzonymi z bliskimi.

Kto jeszcze nie pomyślał o świątecznych wydatkach powinien już dziś przeanalizować wszystkie koszty związane z organizacją tych szczególnych dni. Polacy jak co roku sporo wydadzą nie tylko na żywność i upominki, ale także na odzież i organizację rodzinnych spotkań. Wielu z nas niestety po raz kolejny w tym roku zmuszona będzie skorzystać z pożyczki, aby móc sfinansować chociaż część planowanych w tym czasie wydatków. Osoby zdecydowane na taki krok powinny jednak posiadać chociaż podstawową wiedzą ze świata finansów i bankowości, aby zaciągnięta pożyczka nie stała się utrapieniem, lecz środkiem do spełnienia świątecznych marzeń, bez zmartwień i niepotrzebnego stresu.

Szukając dla siebie w internecie lub w prasie najlepszej formy pożyczki, prędzej czy później zapewne trafimy na reklamy prywatnych firm pożyczkowych udzielających tzw, chwilówek. Jak każdy zauważył od kilkunastu miesięcy jesteśmy wręcz zasypywani różnymi ofertami pożyczkodawców nie tylko krajowych, ale nawet zagranicznych grup kapitałowych działających od dawna na rynkach zachodnich.

Czy pożyczanie pieniędzy w takich firmach jest złe? Nad tym powinien się każdy z nas sam zastanowić, bo wiadomo, że jeśli bank odmówi udzielenia jakiejkolwiek pożyczki w sytuacji kryzysowej, to konsument i tak prędzej czy później zgłosi się po pieniądze do firmy pozabankowej. Dlatego korzystając już tego typu rozwiązania należy dokonać rzetelnego przeglądu ofert dostępnych na rynku, po to, aby znaleźć dla siebie najtańszą tego typu pożyczkę. Nietrudno tego dokonać, gdyż już co czwarty prywatny pożyczkodawca oferuje pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo i to zaledwie w 15 minut. Klient oddaje dokładnie tyle samo ile zdecyduje się pożyczyć ? bez kosztów i ukrytych opłat. Chwilówki udzielane są najczęściej na krótki okres spłaty wynoszący od 1 do 60 dni.

Innym rozwiązaniem by zdobyć środki finansowe na zorganizowanie świąt są wszelkie produkty kredytowe oferowane przez bank. Najpopularniejszym jest kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel. Kwota jaką możemy pożyczyć w ten sposób zaczyna się zwykle od 500 zł. To jednak nie jedyny sposób być pożyczyć tanio pieniądze od banku. Jeśli jesteśmy właścicielami karty kredytowej wówczas może ona być świetnym rozwiązaniem na świąteczne wydatki. Tym bardziej, że pożyczonych pieniędzy nie musimy zwracać w całości, lecz jesteśmy w stanie spłacać zadłużenie w miesięcznych ratach wynoszących minimum 5 % zadłużenia.

Ostatnim pomysłem na pozyskanie finansowania na święta jest pożyczka uzyskana u rodziny, przyjaciół lub znajomych. Takie rozwiązanie od wielu już pokoleń sprawdza się najlepiej. Któż z nas nie pożyczał pieniędzy od bliskich osób? Dlatego jeśli przed świętami nasz portfel z różnych powodów znajdzie się w sytuacji kryzysowej ? najlepiej po pożyczkę zwrócić się do rodziny, przyjaciół bądź znajomych, którzy chętnie nas wspomogą finansowo w tym wyjątkowym okresie.

Część przedstawionych informacji pochodzi z artykułu pt. "Pożyczka na święta" dostępnego w serwisie internetowym Kredyt-Portal.pl