Z życia wzięte

Rosnąca popularność izolacji natryskowych, wykonywanych przy użyciu pianki otwartokomorowej związana jest z niewątpliwymi zaletami tego rodzaju ociepleń w porównaniu do innych dostępnych na rynku metod ocieplenia, w tym zwłaszcza powszechnie używanych w tym celu ociepleń wełną mineralną. W przeciwieństwie bowiem do innych sposobów ociepleń, ocieplanie pianką poliuretanową pozwala na ograniczenie oraz wyeliminowanie punktów stykowych i łączeń izolacji, a także na wypełnienie wszelkiego rodzaju szczelin i pustych przestrzeni, które jako tzw. mostki termiczne zmniejszają wartości izolacyjne stosowanego sposobu ocieplenia. Izolowane w ten sposób pomieszczenia chronione są przed nadmiernym nagrzewaniem się w miesiącach letnich, a także ograniczona do minimum zostaje utrata ciepła z tych pomieszczeń zimą.

Dzięki zapewnieniu odczuwalnie wyższych parametrów izolacyjnych, wykorzystanie do ociepleń pianki poliuretanowej pozwana na zaoszczędzenie znacznej ilości energii cieplnej w porównaniu do tradycyjnych sposobów izolacji. Zwiększona sprawność energetyczna budynków przekłada się natomiast w sposób naturalny na koszty utrzymania obiektu, redukując koszty ogrzewania wchodzących w jego skład pomieszczeń.

Nie można też zapominać, że pianka poliuretanowa odznacza się także innymi, pożądanymi cechami nieznanymi innym materiałom izolacyjnym. Przede wszystkim cechuje ją niesamowita trwałość ? po aplikacji staje się bowiem materiałem o trwałych właściwościach fizycznych i chemicznych, które zachowuje przez cały okres użytkowania. W szczególności pianka ta nie kurczy się, nie odpada, ani też poddaje się procesowi utleniania się z uwagi na dostęp do niej powietrza. Nie bez znaczenia dla oceny walorów izolacji natryskowych jest lekkość pianki używanej do aplikacji. Takie właściwości fizyczne w szczególności pożądane są w przypadku konstrukcji dachów i ścian, na które mogłyby niekorzystnie oddziaływać większe obciążenia konstrukcyjne, związane z użyciem cięższych materiałów budowlanych. Warto też odnotować, że użycie izolacji natryskowych pozytywnie wpływa na same konstrukcje, wzmacniając je i usztywniając.

Kolejny walor pianki dociepleniowej związany jest z jej właściwościami akustycznymi. Struktura otwartych komór sprawia, że doskonale sprawdza się ona także przy tłumieniu dźwięków dochodzących z zewnątrz budynku, co poprawia komfort zamieszkiwania. Pianka ta przepuszcza też parę oraz wilgoć, co zapewnia dobrą jakość powietrza oraz zapobiega utrzymywaniu się w pomieszczeniach nadmiernej wilgoci. Nie bez znaczenia jest także to, że pianki wykorzystywane przy izolacjach natryskowych są materiałami w pełni bezpiecznym dla człowieka i środowiska, pozbawionymi zapachu, nie działającymi alergicznie, ani też nie pylącymi. Nie emitują też do środowiska jakichkolwiek szkodliwych substancji. Dzięki takim właściwościom z powodzeniem sprawdzić może się w każdym domu i mieszkaniu, niezależnie od tego, czy jego mieszkańcami będą osoby będące alergikami lub cierpiące na niektóre choroby. W pomieszczeniach ocieplanych pianką poliuretanową mogą też funkcjonować zwierzęta domowe.

Zapoznaj się z ofertą:
Ocieplanie pianką pomieszczeń domowych i biurowych IsoFOM.pl.