Z życia wzięte

W momencie, kiedy kupujemy nieruchomość lub decydujemy się na jej remont, przygotowujemy plan nowej aranżacji wnętrz. Możemy to zrobić samodzielnie lub zaprosić do współpracy architekta, co niestety jest dość kosztowne. Kolejną istotną decydują, którą będziemy musieli podjąć jest wybór nowych mebli. Na rynku dostępne są zarówno meble dostępne od ręki jak i tworzone na indywidualne zamówienie klienta. Która opcja będzie właściwsza?

By móc odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Bez takiej analizy nasza decyzja może okazać się niewłaściwa, a tym samym uzyskany efekt końcowy nie będzie zbyt satysfakcjonujący.

Wady mebli na wymiar

Meble robione na zamówienie, dla wielu są idealnym rozwiązaniem, jednak mimo wszystko mają sporo wad. Najważniejszą jest niewątpliwie czas oczekiwania na takie meble. O ile meble gotowe możemy jeszcze w dniu zakupu umieścić w aranżowanej przestrzeni, o tyle na meble na wymiar będziemy musieli poczekać nawet kilka tygodni. Bardzo często jest to powodem rezygnacji z zakupu mebli na wymiar. Kolejną istotną kwestią jest trudny do przewidzenia efekt końcowy. Wybierając kształty, rozmiary, kolory i faktury naszych przyszłych mebli podejmujemy dość duże ryzyko, gdyż nie mamy pewności, czy po montażu w naszym domu czy mieszkaniu, będą się one dobrze prezentowały. By uniknąć takiej sytuacji, warto posiłkować się wizualizacjami i projektami 3D. Stosunkowo dużą wadą mebli na zamówienie jest również ich cena. Za meble przygotowane na indywidualne zamówienie będziemy musieli zapłacić znacznie więcej aniżeli za meble dostępne od ręki.

Zalety mebli na wymiar

Wspominając o zaletach mebli na zamówienie trzeba podkreślić, że pozwalają one na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jest to szczególnie istotne w przypadku kuchni oraz przeróżnych wnęk, których nie brakuje w naszych domach i mieszkaniach. Decydując się na meble na wymiar mamy ponadto możliwość swobodnego wyboru wszelkich parametrów – rozmiaru, kształtu, materiału, wykończenia itp. Dzięki temu można dosłownie każdy mebel dostosować do charakteru wnętrza, nadać mu jeszcze bardziej indywidualnego charakteru i uczynić je znacznie bardziej funkcjonalnymi (źródło: http://www.grupainterio.pl/).