Magazyn Policyjny

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi powiatu przeworskiego. Policjanci znaleźli u niego 47 podrobionych banknotów o nominale 100 złotych, które mężczyzna zamierzał puścić w obieg.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Przeworsku legitymowali 20-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem. Podczas kontroli ujawnili przy nim dwa podrobione banknoty o nominale 100 zł. Policjanci podejrzewali, że może mieć więcej fałszywych banknotów. Te podejrzenia potwierdziły się. W miejscu zamieszkania zabezpieczono 45 podrobionych stuzłotowych banknotów. Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia fałszywych banknotów.

Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania podrobionych pieniędzy z zamiarem puszczenia ich w obieg, przyznał się do winy. Na wniosek policji, prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Przestępstwo, którego dopuścił się 20-latek zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.