Z życia wzięte

Początek roku zawsze wiąże się z przeanalizowaniem spraw, które zostały zrealizowane i tymi, które czekają na nas w przyszłym. Doskonale wiadomo, że dobra organizacja to połowa sukcesu. W ciągu roku o wielu sprawach zapominamy, począwszy od urodzin najbliższych, poprzez rocznicę ślubu. W dodatku na głowie mamy jeszcze przedsięwzięcia związane z pracą: od zaplanowanych spotkań do przygotowania dokumentacji. Terminy nas gonią, a my w natłoku spraw czasami już zapominamy co zostało zrealizowane. Jak nad tym wszystkim zapanować?

Bądź zorganizowany

Podstawą dobrze wykonanych zadań jest ich właściwe rozplanowanie. Dobra organizacja, czy to w pracy, czy w domu, pozwali nam bez niepotrzebnych stresów zapanować nad wieloma sprawami. We współczesnym świecie podstawą dobrego planowania jest organizer, który staje się nieodzownym elementem wyposażenia naszej torby. Organizer w formie kalendarza ułatwi nam zaplanować przedsięwzięcia, nie tylko związane z pracą. Dzięki niemu zapamiętamy wszystkie daty, które umykały nam w chaosie dnia codziennego. Systematyczne zapisywanie bieżących zadań pozwala efektywnie rozplanować czas w ciągu dnia, tygodnia oraz miesiąca. Każdy z nas szanuje swój czas, dlatego tak ważne jest, aby być dobrze zorganizowanym.

Organizacja pracy

Jak dobrze wiadomo, większość swojego życia spędzamy w pracy. Niestety zła organizacja pracy wpływa na nasz wolny czas. Dlatego ułatw sobie życie. Zapisywanie przedsięwzięć oraz tworzenie harmonogramów dnia pomoże ci efektywnie pracować. Możesz do tego wykorzystać podkłady na biurko, na których będziesz zapisywać najważniejsze zadania bieżącego dnia. Dodatkowo możesz na dużym wiszącym kalendarzu zaznaczać odpowiednimi kolorami daty istotnych zamierzeń. Dzięki temu, za każdym razem, kiedy będziesz patrzył w kalendarz, wizualnie utrwalisz zakreślone daty. Układanie harmonogramu dnia pracy zaczyna się od zaplanowania najtrudniejszych zadań. A do tego potrzebujesz określenia czasu twojej największej efektywności. Zastanów się, kiedy skutecznie pracujesz i masz najlepsze pomysły, czy jest to czas zaraz po porannej kawie, a może po śniadaniu lub lunchu? Pamiętaj, żeby nie rozpisywać 8 godzin pracy, bo jest to niemożliwe do wykonania. Dobra organizacja to wypełnienie zadaniami od 60 % do 70 % dnia pracy (około 5 godzin). Dodatkowo musisz przewidzieć czas jaki potrzebujesz na wykonanie określonych zamierzeń. (źródło: http://www.polishdruk.pl/)

Twój przyjaciel - organizer

Przeglądanie organizera powinno stać się rutyną. To właśnie od niego powinien rozpoczynać się każdy twój dzień pracy. Dlatego tak ważne jest, aby wprowadzić to w swoje nawyki. Oczywiście nie możesz każdej sprawy od razu wpisywać w kalendarzu. Zadania, które zajmują 5 minut nie wpisujemy do organizera, natomiast wykonujemy je od razu. W ten sposób unikniemy niepotrzebnie nawarstwiających się zadań. Zapamiętaj, że dobra organizacja czasu pracy to większa efektywność.