Z życia wzięte

Szpilki od zawsze budziły w kobietach zachwyt i sprawiały, że budziła się w kobietach potrzeba elegancji. Przeglądając magazyny modowe czy okładki różnych kolorowych czasopism, zapewne każdej z nas zdarzyło się wzdychać na widok takich czy innych pięknych butów na nogach znanej aktorki czy prezenterki. Szpilki zawsze stanowiły swego rodzaju wyznacznik elegancji, tym samym stwarzając w nas, kobietach poczucie, iż to właśnie szpilki są swego rodzaju wisienką na torcie wieńczącą nasz strój.

Która z was drogie panie, będąc małą dziewczynką, nie próbowała zakładać butów mamy i malować ust szminką? Szpilki od zawsze stanowiły uzupełnienie obrazu kobiety silnej, niezależnej i eleganckiej. Kojarzone były zawsze z sukcesem – niezależnie od tego czy był to sukces zawodowy czy prywatny. Kobieta, która była dobrze ubrana a do tego jeszcze nosiła szpilki – od zawsze wzbudzała zachwyt.

Podobnie rzecz się ma i teraz. Mimo iż za oknem śnieg a temperatury spadły znacznie poniżej zera, nadal widujemy na ulicach eleganckie kobiety, których strój uzupełniony został właśnie szpilkami. Nie są to oczywiście szpilki w klasycznym tego słowa znaczeniu – zimą bowiem ciężko byłoby nosić obuwie, które w żaden sposób nie zapewnia ciepła naszym stopom. Zdarzają się jednak co odważniejsze osoby, które te najbardziej klasyczne szpilki noszą i zimą. Nie jest to może najzdrowsze, nie mniej jednak efekt jest bardzo dobry.

Nie każda kobieta jednak wie, jak w szpilkach chodzić. Musicie przyznać drogie panie, że nie jest to łatwa sztuka. Chodząc w szpilkach musimy pamiętać o wielu aspektach. Przede wszystkim o tym, aby utrzymywać nasze ciało w odpowiedniej pozycji. Jest to ważne między innymi z tego powodu, że utrzymując prawidłową pozycję ciała, zmniejszamy ryzyko wystąpienia różnego rodzaju zmian zwyrodnieniowych. Jest to ważne niezależnie od tego, czy nosimy szpilki, czy też ich nie nosimy – prawidłowa postawa ciała jest zawsze bardzo istotna.

Nie mniej ważne jest też to, w jaki sposób stawiamy naszą nogę. Powinnyśmy stawiać ją lekko, na śródstopiu. Nadmierny nacisk na piętę może bowiem powodować najzwyczajniej w świecie, złamanie obcasa naszej szpilki. Poza tym, nie jest to też ładne – kiedy kobieta idąc wręcz łupie o ziemię piętami. Szpilki 15 nadają naszym nogą lekkości, dlatego też powinnyśmy w szczególności zwrócić uwagę na to, jak stawiamy stopę, mając na nogach właśnie szpilki.