Z życia wzięte

Organizacja przyjęcia weselnego to duże przedsięwzięcie, które wymaga wielomiesięcznego przygotowania. W wielu regionach kraju dużym problemem jest zarezerwowanie sali weselnej w dogodnym dla młodych terminie. Alternatywą dla przyjęcia w pomieszczeniu zamkniętym może być bankiet w namiocie ogrodowym. Nie waymaga rezerwacji i na ogół jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Co więcej, z roku na rok zyskuje na znaczeniu, gdyż ma naprawdę sporo zalet. Jakich konkretnie?

Świeże powietrze

Wiele par planuje swoje wesele w okresie letnim, co bywa dość problematyczne, jeśli wynajęta sala restauracyjna nie ma klimatyzacji lub w sytuacji, gdy klimatyzacja nagle przestaje działać. Organizując przyjęcie w namiocie problem ten nie występuje, gdyż dostęp świeżego powietrza jest praktycznie nieograniczony. Oczywiście istnieje również możliwość zastosowania klimatyzatorów, jednak nie zawsze są one potrzebne.

Ogromna przestrzeń

Tradycyjne sale weselne dysponują przestrzenią o określonym metrażu i bardzo trudno jest ją dodatkowo powiększyć. Nie wszystkie bowiem sale dysonują tarasami czy przestronnymi holami, które można dodatkowo wykorzystać na potrzeby organizowanego przyjęcia. W przypadku wesela organizowanego w namiocie istnieje znacznie większa swoboda. Wynająć można namiot o naprawdę dużej powierzchni, a w razie potrzeby dostawić dodatkowy.

Efekty wizualne

Organizując wesele w namiocie można również zagwarantować gościom znacznie lepsze wrażenia wizualne. Wynika to z faktu, że namiot rozłożyć można w malowniczych okolicznościach – na przykład w górach, na tle urokliwego zamczyska lub w sąsiedztwie jeziora. W tak malowniczych okolicznościach przyrody zdjęcia z wesela będą jeszcze piękniejsze, a samo wydarzenie na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości.

Dodatkowe atrakcje

Korzystając z faktu, że wesele organizowane jest niemalże na świeżym powietrzu, można zaoferować gościom szereg dodatkowych atrakcji – możliwość zabawy pod gwiazdami, spektakularny pokaz fajerwerków czy angażujące zabawy weselne na zewnątrz. Wspomnieć należy również o dużej swobodzie w zakresie dekoracji. Niestety wiele sal weselnych nakłada dość duże ograniczenia w tym zakresie, dlatgo namiot stanowi doskonałą alternatywę. (źródło: http://www.mastermarket.com.pl/)