Z życia wzięte

Podczas budowy domu lub wymiany okien w istniejącym budynku wielu z nas zastanawia się - jakie okna wybrać - drewniane, aluminiowe czy PCV...

Najtańszym rozwiązaniem będzie na pewno wybór okien z PCV, lecz każdy z nas musi sobie zadać pytanie co jest dla nas najważniejsze - cena, jakość czy trwałość - i wybrać odpowiednie okna.

Okna drewniane są na pewno droższe od okien PCV. Jednak zaoszczędzone na etapie budowy koszty są jedynie pozorne. Jeśli na etapie budowy nowego obiektu czy też wymiany okien w istniejącym budynku zdecydujemy się na okna drewniane inwestujemy w długowieczny i wartościowy produkt.

Drewno sprosta nie tylko estetycznym wymaganiom ale również w długim okresie czasu stanowi opłacalną alternatywę. Żaden inny materiał nie jest tak trwały jak drewno.

Pomimo zastosowania najlepszych środków impregnujących i konserwujących stolarkę, nieuniknione jest odnawianie drewnianych okien co kilka lub kilkanaście lat.

Cena zakupu dobrej jakości okien drewnianych jest wyższa niż przeciętnej jakości okien z PCV, ale po wielu latach okazuje się jednak, że drewno wytrzymuje próbę czasu i inwestycja się opłaca.

Okna aluminiowe są bardzo popularne wśród architektów i często stosowane w realizacjach budynków przemysłowych gdzie projekt wymaga bardzo dużych powierzchni okiennych. Aluminium świetnie nadaje się do takich zastosowań jako materiał bardzo sztywny, a jednocześnie lekki i odporny na rdzę.

Przed decyzją o wyborze okien na pewno należy podjąć decyzję jakim budżetem dysponujemy na zakup okien, przeglądnąć ofertę dostępnych okien – www.odb.com.pl/products/okna.

Najlepiej skonsultować się z fachowcami w firmie ODB, którzy na pewno doradzą i podpowiedzą jakie okna wybrać do danego budynku.