Z życia wzięte

Od dawna wiadomo, że prowadząc własną działalność gospodarczą jak również zarządzając dużą firmą wcześniej czy później napotkamy kontrahenta, który nie zapłaci nam za nasze usługi. Upłynął termin płatności za fakturę... i co dalej?

Stajemy przed dylematem, co zrobić z takim klientem, który pomimo naszych pism, upomnień, wezwań do zapłaty - a w końcu gróźb skierowania sprawy do Sądu - nadal nas ignoruje i nadal zalega z płatnościami. Idealnym rozwiązaniem jest oddanie sprawy do profesjonalnej firmy windykacyjnej.

Oddając tzw. "trudną sprawę" profesjonalistom zyskujemy prawie stuprocentową pewność, że profesjonalna firma windykacyjna odzyska nasze pieniądze, a tym samym możemy nie martwić się taką sprawą tylko zająć się prowadzeniem i rozwojem naszej firmy.

Jest kilka możliwości odzyskania naszych pieniędzy od dłużnika, a każda z nich dzieli się na kilka podstawowych etapów:

Pierwszym etapem jest etap polubowny - koncentruje się na kontakcie z dłużnikiem, ustaleniu harmonogramu spłat zobowiązania oraz uzyskaniu zabezpieczeń. Jeśli jednak dłużnik unika kontaktu lub nie przedstawia konkretnych deklaracji dotyczących spłaty, sprawę zostaje skierowana na etap sądowy – na podstawie dokumentów przekazanych do firmy windykacyjnej zostaje sporządzony pozew do sądu. Po otrzymaniu nakazu zapłaty kolejnym etapem jest oddanie sprawy do komornika, który ściągnie z dłużnika nasze zaległości.

Może się tak zdarzyć, że egzekucja komornicza będzie bezskuteczna... ale to już nie nasze zmartwienie. Wszystkim zajmą się profesjonaliści, którzy specjalizują się właśnie w takich "trudnych sprawach". Znajdziemy ich klikając tutaj: www.profesjonalnawindykacja.pl i możemy spać spokojnie.