Z życia wzięte

Każdy marzy o przestronnej, jasnej kuchni. Wielu z nas jednak nie może sobie na taką pozwolić. Ciasne wnętrze to jednak nie koniec świata. Odpowiednia firanka kuchenna może pomóc w doświetleniu i optycznym powiększeniu niewielkiej metrażem kuchni.

Aby za pomocą właściwie dobranej firany kuchennej wymodelować wnętrze i w ten sposób uporać się z ciasną przestrzenią, powinniśmy podejść do sprawy całościowo. Jest kilka elementów,  które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Materiał firany do kuchni

Wybierajmy materiał firanki kuchennej, który przepuszcza jak najwięcej światła i jest jak najbardziej przejrzysty. W słabo doświetlonych kuchniach sprawdzą się firany kuchenne z żakardu, organtyny czy tiulu. Unikajmy ciężkich, wykonanych z grubego splotu firan kuchennych, takich jak markizeta lub woal. Również kolor i wzór firany do kuchni w dużym stopniu warunkują wygląd wnętrza. Aby je rozświetlić i nadać mu lekkości, wybierajmy jasne barwy: odcienie bieli, kość słoniową, ecru. Pamiętajmy, że w dużych, geometrycznych wzorach firan do kuchni, małe wnętrza nikną. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasze firany kuchenne miały jakiś motyw, decydujmy się na drobne desenie.

n522

Fason  firany do kuchni

Druga rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, dekorując okno kuchenne, to forma wykończenia. Odrzućmy na wstępie firany kuchenne sięgające podłogi. Takie sprawdzają się jedynie w przestronnych wnętrzach. Jeśli zależy nam na tradycyjnej firance kuchennej, powinna się ona kończyć maksymalnie na wysokości kaloryfera, a najlepiej – nie przekraczać linii parapetu. W bardzo słabo doświetlonych kuchniach, których okna wychodzą na północ, dobrze wyglądają delikatne firanki zazdrostki lub firany panele, które można podciągnąć do góry i w ten sposób zapewnić wnętrzu dobry dostęp do światła.

Spójność dekoracji okna kuchennego

Na koniec warto wspomnieć o dwóch najważniejszych zasadach obowiązujących przy organizowaniu i dekorowaniu niewielkich przestrzeni. Chodzi o spójność i minimalizm. Im więcej kłócących się ze sobą wzorów, kolorów i rozwiązań, tym gorzej dla efektu. Zadbaj, by firany kuchenne idealnie współgrały z pozostałymi elementami dekoracyjnymi oraz meblami.

Nowoczesne wzory firan do kuchni, modne firany kuchenne woalowe, lub żakardowe, firany zazdrostki znajdziesz w sklepie internetowym http://firaneo.net/firany-do-kuchni