Czy wiesz, że...

Czym różni się tradycyjna frytkownica gastronomiczna od indukcyjnej? Na czym polega ta różnica? Która z nich jest lepsza i którą wybrać do kuchni w barze, restauracji czy firmie cateringowej? Każda ma swoje zalety. Sprawdź, jakie!

Producenci wypuszczają na rynek różne modele; wbudowane w metalową szafkę, dwukomorowe, elektryczne i na gaz. Nie mogło zabraknąć frytkownic indukcyjnych. Obecnie prawie każde urządzenie grzewcze, a zatem i frytkownica gastronomiczna jest dostępne w wersji opartej na technologii indukcji. Jakkolwiek tajemniczo brzmi, zjawisko to opiera się na przemianie energii elektrycznej w ciepło. Dzieje się tak za sprawą działania szybkozmiennego pola magnetycznego, co w efekcie przekłada się na skutki ekonomiczne. W jaki sposób?

Idealna metoda, idealne narzędzie

Frytowanie (stąd nazwa „frytka”) jest lubianą i często używaną przez kucharzy metodą kulinarną. Szczególnie, gdy zachodzi potrzeba podania wielu porcji w tym samym czasie. Polega ona na usmażeniu produktu przez zatopienie na krótko we wrzącym tłuszczu. Trwa to niedługo, jest nieskomplikowane, a frytowane mięso czy warzywa mają chrupiącą skórkę, są smaczne i wyglądają apetycznie. Frytkownica gastronomiczna pozwala jeszcze usprawnić ten proces. Niektóre wyposażone są dodatkowo w dotykowy panel sterowania i kranik odpływowy, z pomocą którego bezpiecznie opróżnia się pojemnik z gorącej frytury.

1144 1Frytkownica gastronomiczna nie tylko do frytek

Można w ten sposób przygotować nie tylko frytki, ale też pulpety czy kotlety mięsne, filety rybne, krążki cebuli lub kalmara, panierowane warzywa, paszteciki, krokiety a nawet pierogi. Nie stanowią tu wyjątku desery, jak pączki, racuchy czy faworki. Z tego właśnie względu frytkownica gastronomiczna cieszy się taką popularnością i jest powszechnie używana przez każdego szefa kuchni.

Szybciej, lepiej, wydajniej

Indukcyjna frytkownica gastronomiczna pozwala zoptymalizować ten proces. Dzięki nowoczesnej technologii, która umożliwia równomierne rozprowadzanie ciepła, można łatwiej i szybciej rozgrzać olej i usmażyć więcej produktów w krótszym czasie. Ponadto frytkownica indukcyjna daje możliwość precyzyjniejszego gospodarowania energią elektryczną niż tradycyjna frytkownica gastronomiczna. Wszystko to wpływa na skrócenie czasu realizacji zamówienia, podniesienie komfortu pracy oraz znaczące obniżenie wysokości rachunków za prąd.

Więcej o frytkownicach gastronomicznych na http://emaks.pl/gastronomia-1/frytownice-elektryczne.html, gdzie znaleźć można także inny sprzęt dla dużej i małej gastronomii.