Z życia wzięte

Bezpieczeństwo pracy jest bardzo ważne przede wszystkim w miejscach, w których jesteśmy bezpośrednio narażeni na uszkodzenie ciała. Takim miejscem na pewno jest plac budowy. Tam zawsze można się o coś uderzyć, coś może spaść z dachu lub nas zahaczyć. Podczas pobytu na placu budowy należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę głowy.

Hełm ochronny na budowę

Podstawowym elementem ochrony osobistej, który zakłada się na głowę jest hełm ochronny. W naszym sklepie dostępna jest szeroka oferta hełmów ochronnych, które spełniają także inne funkcje, poza ochroną głowy.

Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie posiadają niezbędne atesty oraz dokumenty dopuszczające do użytkowania w przemyśle.

Rozwiązanie podstawowe

Najbardziej podstawowe produkty - Vandal i Viking przeznaczone są głównie dla osób pojawiających się sporadycznie na budowie. Charakteryzują się prostą, jednoelementową konstrukcją oraz dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych oraz na uszkodzenia. Wykonane z twardego tworzywa sztucznego, dostępne w kolorze jaskrawym żółtym lub niebieskim.

Wewnątrz hełmu znajduje się specjalny koszyczek na głowę, którego średnicę można regulować, przystosowując tym samym jego obwód do obwodu głowy.Hełmy z wentylacją

O tym, jak gorąco potrafi być w głowę w czasie upalnego lata wie każdy, kto przepracował w kasku na budowie choć jeden upalny dzień. Aby nie kusić pracowników do zdejmowania kasków, pojawiły się hełmy ochronne na budowę z wentylacją, które są również dostępne w naszej ofercie.

Hełmy do pracy na wysokościach

Szczególne wymagania stawiane są hełmom przeznaczonym dla pracowników pracujących na wysokościach. Muszą być one wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia, by w razie upadku ochroniły głowę pracownika. Równie ważne jest też to, by pewnie trzymały się głowy i samoczynnie z niej nie spadały. W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje takich hełmów. Oferujemy te hełmy w różnych kolorach.

Kaski ochronne i zestawy

Zestaw ochronny składający się z kasku, osłony oczu oraz nauszników przeznaczony jest dla pracowników szczególnie narażonych na hałas i odpryski. To idealne rozwiązanie dla operatorów pił, pilarek oraz szlifierek, którzy pracują na budowie.

Kaski i hełmy do spawania

W naszej ofercie znajdują się również specjalne hełmy do spawania. Posiadają możliwość regulacji i dostosowania obwodu opaski do obwodu głowy pracownika. Dzięki temu stabilnie się jej trzymają i umożliwiają wydajną i bezpieczną pracę. Na wysokości oczu znajduje się specjalny ekran, który chroni wzrok spawacza przed promieniowaniem emitowanym przez łuk elektryczny i rozgrzany metal.

Wybierając hełm na budowę, należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Najbardziej podstawowe produkty przeznaczone są dla osób pojawiających się na budowie gościnnie oraz dla tych, którzy nie poruszają się w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Hełmy do prac na wysokościach rekomendujemy przede wszystkim pracownikom wykonującym swoje obowiązki w miejscach, w których narażeni są na upadek z wysokości. Ich konstrukcja jest przemyślana w taki sposób, by jak najlepiej chroniła głowę i gwarantowała dobrą widoczność.

W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta. Nasi pracownicy chętnie doradzą, który produkt wybrać.

Źródło;
http://www.narzedziak24.pl/ochrona-bezpieczenstwo/kaski-ochronne.html