Z życia wzięte

Wybór odpowiedniego prezentu dla męża to problem wielu pań. Obecnie upominek dla partnera powinien być wręczany z okazji rocznicy ślubu, urodzin, imienin, świąt Bożego Narodzenia, Walentynek a także Dnia Mężczyzny. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie kończą się pomysły na naprawdę oryginalny prezent. Co zrobić w takiej sytuacji?

Niebanalne prezenty dla Męża

By prezent był naprawdę oryginalny, darczyńca powinien coś w nim zmienić. Jeśli na przykład zleci się wygrawerowanie stosownego napisu na wiecznym piórze, długopisie czy tabakierze, ten jeden przedmiot stanie się wyjątkowy. Kupując jeden z wielu milionów egzemplarzy i nie zmieniając w nim nic nie wręczymy oryginalnego prezentu. Upominek, bez względu na okazję, powinien być odpowiednio dobrany. Na pewno nie powinny to być zwykłe skarpety, jak się to zdarza w wielu domach. Rzadko który mężczyzna jest z takiego prezentu szczerze zadowolony. Nie oznacza to, że tego typu odzieży nie można podarować – wystarczy jedynie wybrać specjalny jej rodzaj. Najważniejsze w tym przypadku jest to, by nie był to prezent wyłącznie użytkowy – uważa się, iż upominek powinien przynosić radość, a niektóre osoby nie cieszą się wcale czynnościami, które uważa się za konieczne.

Niebanalnych prezentów można poszukać w internecie – tam nawet z pozoru zwykłe skarpety mają ciekawe motywy lub na przykład mają miły zapach utrzymujący się nawet po praniu. Zamiast zwykłego krawatu można zaproponować specjalny, na przykład świecący lub ze śmiesznymi rysunkami. Wiele zależy w tej kwestii od poczucia humoru męża. Jeśli nie uznaje on takich dodatków, często do wyboru pozostają często jedynie eleganckie i standardowe prezenty. Wybierając taki upominek dla męża trzeba mieć na uwadze to, co on naprawdę lubi. Jeśli jest palącym gentelmanem, z pewnością przyda mu się elegancka papierośnica. W przypadku, gdy lubi spędzać czas z przyjaciółmi, odpowiednim prezentem będzie zestaw kart z wyższej półki, w odpowiednim pudełku. Również niebanalne kieliszki o ciekawej formie mogą być dobrym prezentem w takim przypadku. To nie tylko naczynia do picia, ale również ciekawa forma dekoracji. Odpowiednim upominkiem mogą być również kupki ze śmiesznymi, choć stonowanymi, dopasowanymi do całości napisami.

Gdy mąż wszystko już ma

Bywa, że mąż sam kupuje sobie wszystko to, co jest mu niezbędne, dlatego trudno wręczyć mu naprawdę potrzebny i oryginalny prezent. W takim przypadku należy zastanowić się nad mniej materialnymi upominkami. W taki dzień jak Dzień Mężczyzny czy urodziny, mąż zasługuje na coś więcej niż spędzenie czasu tylko w domu. Można więc w ramach prezentu zaoferować mu bardziej aktywne zajęcia. Możliwości są obecnie bardzo duże – od dnia na strzelnicy po skok ze spadochronem. Wielu mężczyzn cieszy tego typu aktywność sportowa, dlatego na pewno ucieszą się z zakupionego vouchera. Jeśli żona również lubi takie przygody, można zdecydować się na zakup karnetu dla obojga – to nawet wskazane w przypadku, gdy prezent jest wręczany na przykład w Walentynki czy też rocznicę ślubu.

goodies logo

Artykuł został przygotowany przez sklep internetowy Goodies.pl. Na stronie www.goodies.pl znajdą Państwo idealne prezenty dla męża i na różne, inne okazje.