Czy wiesz, że...

Aby grać obecnie w gry komputerowe nie potrzeba wcale najnowszego urządzenia, a w wielu przypadkach wystarczy wyłącznie dostęp do Internetu. O czym mowa? Oczywiście o grach online!

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby zagrać w jakąkolwiek grę trzeba było udać się do sklepu stacjonarnego, kupić wersję pudełkową zawierającą płytę CD lub DVD z wersją instalacyjną gry, następnie zainstalować ją na komputerze i dopiero uruchomić. Dzisiaj rzadko kiedy mamy aż tyle wolnego czasu, aby móc sobie pozwolić na wykonanie tych wszystkich czynności. Producenci wyszli temu naprzeciw oferując swoje gry w wersjach elektronicznych, które jedna wymagają szybkiego łącza internetowego, aby pobieranie plików instalacyjnych o wadze w okolicach często 10 gigabajtów nie trwało całego tygodnia!

Gry online


Z drugiej strony Internet to również liczne gry online, które będą główną tematyką niniejszego artykułu. Do takich gier wystarcza nam przeglądarka internetowa oraz sam dostęp do „globalnej wioski” i już w ciągu kilkunastu sekund jesteśmy w stanie cieszyć się wciągającą rozgrywką. Warto mieć na względzie również to, że gry online nie są już wyłącznie prostymi tytułami w stylu „kółko i krzyżyk” czy „sudoku”, ale są to często znacznie bardziej zaawansowane tytuły, które można porównywać pod względem zaawansowania z „tradycyjnymi” grami komputerowymi.

Ulepszenia?


Czym takie gry potrafią przyciągnąć do siebie i zatrzymać gracza? Oczywiście ulepszeniami, które zdobywa się wraz z rozwojem i zdobywaniem kolejnych poziomów. To właśnie gry z ulepszeniami online dają nam możliwość rozgrywki na długie godziny – nie należy obawiać się jednak tego, że trzeba przechodzić je za jednym razem. Większość tego typu tytułów daje nam możliwość zapiania stanu gry (czy to lokalnie na naszym komputerze dzięki cookies, czy też na serwerach danego producenta gry online – najczęściej po założeniu darmowego konta).

Podsumowując, jeżeli potrzebujemy gry, która pozwoli nam na czerpanie z niej przyjemności, nie chcemy wydawać na nią dziesiątek złotych, a zarazem chcemy, aby był to tytuł pozwalający na zdobywanie kolejnych poziomów i ulepszanie rozgrywki, to warto rozglądnąć się na grami z ulepszeniami online. Tego typu gry są niemal dla każdego – producenci dbają o to, aby ich tytuły były zróżnicowane i dopasowane do preferencji różnych grup graczy – począwszy od gier typu tower defence, poprzez gry „point to click”, a skończywszy na grach stricte zręcznościowych, w których kolejne ulepszenia np. przyśpieszają i dynamizują rozgrywkę.

valhalla

 

Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry z ulepszeniami na Twój komputer.