Czy wiesz, że...

Decydując się na zakup komputera przenośnego, bardzo często jednym z argumentów przemawiających na korzyść takiego właśnie rozwiązania, jest możliwość pracy na takim sprzęcie bez konieczności podłączenia do prądu. Laptop często służy nam w podróży - czy to do pracy, czy też do rozrywek. Niestety, bateria laptopa, która w dużej mierze odpowiedzialna jest za jego czas pracy bez prądu, nie jest wieczna i z czasem ten czas pracy bez konieczności ładowania, stopniowo się skraca. Bardzo wiele osób zastanawia się też, jak w takim razie sprawić, aby czas pracy laptopa się wydłużył. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Życie baterii od laptopa, bardzo często zależne jest od tego, w jaki sposób jej używamy. Dobrze jest wiedzieć, jak przyczyniać się do wydłużenia żywotności baterii. Jednym z najlepszych sposobów jest to, aby nie pracować na laptopie, który jest cały czas podłączony do źródła zasilania. Ważne jest przede wszystkim to, aby niejako przyzwyczajać naszą baterię do tego, ze od czasu do czasu źródło prądu jest odłączone. To w znaczącym stopniu wpływa na żywotność baterii.

To, co też dobrze działa na długość życia baterii w laptopie, to wyłączanie go, kiedy kończymy na nim pracę. Często po prostu zamykamy klapkę laptopa i nie wyłączamy systemu. Najczęściej nasz laptop jest wtedy po prostu uśpiony, co oznacza, że nadal pracuje. W efekcie, bateria także jest narażona na utratę energii. Dobrze jest zatem, szczególnie kiedy idziemy spać, wyłączyć nasz komputer całkowicie i zwyczajnie dać mu odpocząć. Takie działanie też może w znacznym stopniu wydłużyć życie naszej baterii od laptopa.

Świetnym rozwiązaniem jest także zastosowanie oszczędnego trybu pracy laptopa. Pobiera on wtedy znacznie mniej prądu , a jeśli pracujemy bez źródła zasilania, w mniejszym stopniu obciążamy naszą baterię, co także wydłuża jej żywotność.

Wszystkie metody i działania opisane powyżej nie zajmują przeciętnemu użytkownikowi laptopa czy notebooki więcej niż kilka chwil, a w znacznym stopniu wydłużają życie baterii. Dobrze jest zatem wiedzieć, co robić, aby nasza bateria mogła "trzymać" długo i nie zużywała się za szybko.