Z życia wzięte

Sprzedaż przez Internet staje się obecnie coraz bardziej popularna. Bardzo wiele różnego rodzaju sklepów stacjonarnych poszerza swoje usługi także na tym polu. Do tej pory mieliśmy do czynienia w dużej mierze z wysyłką towaru bezpośrednio przez sprzedającego. Obecnie, jeśli chodzi o sprzedaż towarów przez Internet, obserwuje się trend, który określany jest pojęciem „dropshipping”. Nie każdy jednak wie co to znaczy i nie ma w tej niewiedzy absolutnie nic dziwnego.

Musimy bowiem być świadomi, ze dropshipping jest stosunkowo nowym pojęciem. Poniższy artykuł z pewnością w znacznym stopniu przybliży państwu idee dropshippingu, a także w prosty sposób zobrazuje działanie tego zjawiska.

Jak zostało wspomniane na samym początku artykułu, do tej pory sprzedaż przez Internet odbywała się w taki sposób, ze składaliśmy zamówienie w sklepie i to sklep wysyłał nam zamówiony przez nas towar. Dropshipping jest nieco inną formą jeśli chodzi o sprzedaż towarów przez Internet. Jeśli mielibyśmy wyjaśnić jego idee w kilku prostych słowach, zapewne sprowadzałaby się ona do tego, że nadal składamy zamówienie na konkretny towar w sklepie internetowym, jednakże wysyłkę realizuje już producent czy też hurtownia danego towaru. Trochę to skomplikowane jednakże w dużej mierze usprawnia funkcjonowanie sklepów internetowych. Zamawiając towar u sprzedającego, zawsze mamy informację dotyczącą tego, kto będzie zajmował się bezpośrednią wysłką danego towaru. W przypadku wykorzystania dropshippingu, obowiązek ten przechodzi na producenta. Zachowana zostaje równowaga, ponieważ prowadzący sklep, nadal zyskuje na różnicy w cenie pomiędzy ceną hurtową a detaliczną.

Podstawową zaletą dropshippingu jest przede wszystkim szybkość dostawy. Jeśli bowiem zamówienie idzie do nas bezpośrednio od producenta, skraca się czas oczekiwania. Towar jest bowiem w założeniu „na miejscu” i nie ma potrzeby tak zwanego ściągania go. Kolejną zaletą jest bez wątpienia to, że sprzedający może spokojnie zrezygnować z magazynu, co też jest bardzo ekonomiczne biorąc pod uwagę chociażby koszty utrzymania magazynu.

Sami zatem widzicie, że innowacja na rynku sprzedaży przez internet jaką jest dropshipping jest bardzo wygodna, zarówno dla sprzedającego, który posiada http://dropshipping.net.pl/-własny sklep internetowy jak i kupującego.