Z życia wzięte

Kilka wskazówek, które pomogą stworzyć skandynawskie wnętrze.

Jeśli chcesz żeby mieszkanie było wygodne i funkcjonalne, zdecyduj się na styl skandynawski. Ciepłe i wygodne wnętrze przybliża nas do klimatu zimnej klimatycznie atmosfery Północy, cechuje ją czystością formy i stonowanymi kolorami bieli, szarości i brązu. Mocnym akcentem jest naturalne drewno.

Podłoga i meble w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim.

Podłoga w mieszkaniach, wykonanych w stylu skandynawskim, bardzo często zrobiona jest z drewna. Drewniane deski pozostają w naturalnej kolorystyce lub są bielone lub malowane farbą również na biało. Skandynawskie meble wykonywane są z jasnego drewna, po czym można je pomalować na kolory biały lub szary.

Oświetlenie naturalne i sztuczne.

Wykonując mieszkanie w stylu skandynawskim nie możemy zapomnieć o potrzebnym oświetleniu. Bardzo rzadkim widokiem są zasłony i firany w oknach. Najczęściej zastępowane są one roletami, co powoduje wrażenie jasnych i przestronnych wnętrz. Jeśli chcemy mieć zasłony warto jest wybierać je z lekkich materiałów nie zatrzymujących światła słonecznego.

Oprawa oświetlenia jest minimalistyczna w swojej formie. Bardzo często są to metalowe lampy, papierowe abażury, które mogą mieć wiele różnych kształtów. Taki meta i szkło bardzo dobrze harmonizują się z drewnianymi meblami.

Kolory w aranżacji skandynawskich wnętrz.

W pomieszczeniach najczęściej są jasne, naturalne kolory. Bardzo charakterystyczna w aranżacji jest bielona cegła , która to położna w dużych pomieszczeniach daje efektowny efekt.

Typowe dodatki.

Bardzo typowymi dodatkami dla tego stylu są poduszki, narzuty wykonane z naturalnych materiałów choćby takich jak len, które to dodają klimatu i ocieplają takie wnętrza. Warto pamiętać o odpowiednich ramkach na zdjęciach czy też świecznikach, które także tworzą odpowiedni klimat. Taki styl skandynawski ma wielu swoich zwolenników, którzy chętnie urządzają według niego swoje mieszkania.

Jeśli właśnie urządzasz mieszkanie i chcesz zrobić to modnie, wejdz na Portal dekoracji wnętrz i najnowszych trendach.