Z życia wzięte

Pierwsze, przygrzewające promienie słoneczne i cieplejsze powietrze zachęcają wielu miłośników aktywnego wypoczynku do odwiedzin przydomowej działki ogrodowej. Oczywiście odwiedziny na działce wynikają głównie z potrzeby rozpoczęcia prac wiosennych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przy okazji wykonywania tych prac czerpać przyjemności z relaksu na działce.

Każdy działkowiec doświadcza tego przyjemnego uczucia nierozerwalnej więzi z przyrodą podczas przygotowywania rabaty warzywnej lub przycinania drzewek owocowych. Już od wczesnej wiosny na terenie działki jest wiele do zrobienia w zakresie właściwego przygotowania jej powierzchni pod uprawę warzyw. Naturalnie pewną przeszkodą przed końcowymi pracami na działce, jaką jest wysiew warzyw do gleby są dość chłodne jeszcze noce i możliwość wystąpienia przymrozków nad ranem. W tym okresie jednak możemy zająć się przycinaniem drzewek i krzewów rosnących na działce zarówno w charakterze typowo ozdobnym jak i bardziej praktycznym, obdarzających nas obfitym plonem owoców.

Mając na uwadze nieco szybszy wysiew warzyw do gruntu wiele osób decyduje się na praktyczne, przydomowe szklarnie ogrodowe. Do naszej dyspozycji są oferowane dwa podstawowego rodzaju typy rozwiązań:

  • szklarnie ogrodowe wykonane ze stali lub aluminium i płyt poliwęglanowych, które w związku z tym, że są zdecydowanie znacznie odporniejsze od tradycyjnego szkła są częściej wykorzystywanym materiałem w budowie przydomowej szklarni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie jakość i wysokie walory użytkowania. Dzięki zastosowania tego wytrzymałego materiału szklarnia może nam służyć przez okres kilku lat.
  • szklarnie ogrodowe wykonane z folii są nieco mniej uniwersalnym rozwiązaniem. Wymagają one bowiem zazwyczaj corocznego zabezpieczenia folii przed uszkodzeniem. Z reguły rzeczy jest to przeważnie jedno, maksymalnie dwu sezonowe rozwiązanie.
  • tunele ogrodowe to rozwiązanie typowo doraźne służące tylko i wyłącznie ochronie warzyw przed przymrozkami w pierwszym okresie ich wzrostu lub podczas gwałtownego ochłodzenia. Pewnym plusem jest szybkość montażu i demontażu takiego tunelu

Dzisiejsze szklarnie to doskonałej jakości produkty potrafiące w umiejętny sposób wkomponować się w cały teren działki, dostarczając przy tym dużo frajdy i radości z ich użytkowania.