Sporty Zimowe

Już dzisiaj w fińskim Kuopio zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polska oprócz swojego najlepszego zawodnika Adama Małysza będzie mogła wystawić jeszcze sześciu zawodników, a to wszystko za sprawą dobrej postawy naszych kadrowiczów podczas letniej Grand Prix w skokach na igielicie.

Oczy wszystkich sympatyków zwrócone są przede wszystkim na naszego najlepszego skoczka, który od kilku tygodni boryka się z kontuzją. W piątek popołudniu Małysz wraz ze swoim opiekunem Hannu Lepistoe ma podjąć decyzje czy weźmie udział w sobotnim konkursie drużynowym. Czterokrotny zdobywca kryształowej kuli raczej na pewno zrezygnuje z udziału w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu do którego start ma zapewniony z urzędu.

O ile Małysz start w konkursie indywidualnym ma już pewny, to reszta naszej kadry w składzie: Marcin Bachleda, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka oraz Kamil Stoch będzie musiała się stawić na start dzisiejszych kwalifikacji, których początek zaplanowany jest na godzinę 18.