Z życia wzięte

Sypialnia jako pokój znajdujący się zwykle nieco na uboczu mieszkania, przeznaczony do wypoczynku, komfortu i relaksu urządzamy jest zwykle zgodnie z osobistymi preferencjami aranżacyjnymi.

Z widokiem na księżyc

Doskonałym, odważnym pomysłem na oryginalną dekorację ściany dużej sypialni jest fototapeta z wizerunkiem nocnego nieba oraz księżyca w pełni odbijającego się w wodzie. Tego typu aranżacja najlepiej prezentować się będzie na tle białych ścian oraz prostej, jasnej stylistyki, która przełamie nieco ciemną fototapetę. Decydując się na utrzymaną w ciemnym kolorze fototapetę warto pamiętać o odpowiednim podświetleniu węzgłowia łóżka przy pomocy lamp naściennych po obu jego stronach.

Zieleń w wersji makro

Fototapeta z wizerunkiem soczyście zielonych ździebeł trawy lub fragmencie liścia z kroplami rosy w wersji makro stanowi doskonałe uzupełnienie aranżacji sypialni urządzonej w prostym stylu z wykorzystaniem materiałów naturalnych, jak drewno czy wiklina. Dobrym pomysłem jest utrzymanie wyposażenia i dodatków sypialni w kolorystyce zielono – białej. Tego typu sypialnia sprawdzi się w nieco mniejszym, słabo nasłonecznionym wnętrzu.

Panorama miasta

Aby pomysłowo zaaranżować ściany sypialni urządzonej w stylu industrialnym, warto zdecydować się na fototapetę podkreślającą nowoczesny charakter stylizacji. Klasycznym pomysłem w tym wypadku będzie utrzymana w biało – czarnych kolorach fototapeta z fragmentem panoramy wybranego miasta. Wieżowce Manhattanu, Londynu czy Paryża, rozświetlone mosty, charakterystyczne budowle to najczęściej wybierane motywy. W tym wypadku warto przemyśleć kwestię aranżacji sypialni wybierając dwa lub trzy dopasowane do siebie kolory dopełniające czarno – biała stylizację.

Wszystko czerwone

Bardzo oryginalnym pomysłem na dekorację ściany w sypialni jest fototapeta z wizerunkiem czerwonych kwiatów. Zależnie od osobistych preferencji można wybrać pojedyncze maki na tle łąki lub różę w wersji makro z kroplami rosy na płatkach. Decydując się na tego typu fototapetę warto pamiętać o tym, iż czerwony kolor nie sprzyja wyciszeniu i relaksacji, dlatego lepszym pomysłem będzie fototapeta w kwiaty w sypialni o jaśniejszym odcieniu czerwieni w postaci pojedynczych akcentów.  

sciany w sypialni