Z życia wzięte

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. W jego przypadku najważniejsza jest cena – im niższa, tym lepiej. Jeśli chodzi natomiast o AC to jest ono dobrowolnym i dodatkowym ubezpieczeniem i to od Ciebie zależy czy się na nie zdecydujesz.

W przypadku OC nie ma sensu przepłacać. Zazwyczaj zakres jest taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli chodzi jednak o AC tutaj jest trochę inaczej. Wraz z zakresem ubezpieczenia, wzrasta także jego składka.

By wybrać dobry pakiet OC i AC nie należy jednak kierować się jedynie ceną. Oczywiście jak najbardziej możliwe jest wybranie i znalezienie pakietu za rozsądną składkę, ale nie należy także zbytnio na takim pakiecie oszczędzać. Przed ostatecznym wyborem warto więc przejrzeć jak największą ilość propozycji i skorzystać z internetowych porównywarek, czy branżowych portali jak na przykład www.motobiznes.net.

Nie istnieją także najtańsze firmy. Wszystko jest uzależnione od bardzo wielu czynników. Każdy ma inny okres bezszkodowej jazdy, istnieją kierowcy młodzi i niedoświadczeni, starsi z dużymi zniżkami. Niektórzy z kierowców nie będą mieli żadnej zniżki za bezszkodową jazdę, będą to też właściciele różnego rodzaju samochodów – starych, nowych, parkowanych w prywatnych garażach czy pod blokiem przy ulicy. Każdy z tych czynników wpływa na wysokość składki, więc nie można sugerować się czyimiś składkami czy zniżkami.

Zawsze powinieneś też dokładnie czytać umowę. Może się bowiem okazać, ze w razie szkody będziesz niemile zaskoczony. Warunki będą nie takie jak myślałeś, wysokość składki inna niż oczekiwałeś. Dlatego tak ważne jest poznanie ubezpieczenia autocasco na które się decydujesz. Oczywiście żaden agent ubezpieczeniowy nie chce Cię wprowadzić w błąd, ale to Ty sam możesz być winien niedomówień i braku wiedzy. Jeśli więc chcesz wiedzieć o swoim ubezpieczeniu lub pakiecie ubezpieczeń jak najwięcej zajrzyj na stronę motobiznes.net. Dowiesz się tam wszystkiego o ubezpieczeniach komunikacyjnych. Pamiętaj też o tym, iż polisa zakupiona przez internet to często dodatkowe 10% zniżek.

Musisz także wiedzieć, że nie warto posiadać ochrony, która nie jest Ci potrzebna. Jeśli więc czegoś z zakresu nie potrzebujesz – po prostu z tego zrezygnuj. Zwróć szczególną uwagę na rozszerzony assistance. Być może nigdy nie korzystałeś z pomocy drogowej i nie jest Ci to do końca potrzebne. Zwłaszcza, że ostatnio czasem takie bezpłatne holowanie oferowane jest w zakresie OC. Poza tym zastanów się czy potrzebujesz NNW. Możesz także zaoszczędzić na opcji ryzyka od kradzieży. Jeśli więc Twój samochód nie jest nowy, a nocą stoi w garażu, być może ta opcja też nie jest Ci potrzebna.

Jeśli chcesz właściwie dopasować zakres ochrony, ale jednocześnie nie przepłacić pamiętaj także o:

 • sumie ubezpieczenia,

 • udziale własnym,

 • sposobie likwidacji szkody.

Bardzo dokładnie przeczytaj także Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli OWU. Owe zasady dotyczą bowiem nie tylko ubezpieczyciela, ale także Ciebie.

Jeśli chcesz możesz także wybierać pakiet z pomocą doradcy. Poza tym warto, żebyś zainteresował się pakietami w poniższych firmach. Są to szeroko polecane towarzystwa ubezpieczeniowe, które zapewnią Ci odpowiednią ochronę za dobrą cenę:

 • Allianz Direct,

 • Generali,

 • AXA,

 • HDI Asekuracja,

 • mBank,

 • Link 4,

 • Uniqa,

 • BENEFIA24,

 • PZU S.A.

Wybierając pakiet OC i AC pamiętaj o powyższych zasadach. Dokładnie zastanów się jakiego pakietu potrzebujesz i porównaj jak najwięcej ofert. Skorzystaj z wiedzy podanej na portalu http://www.motobiznes.net/Ubezpieczenia-OC-i-AC.htm, by dowiedzieć się wszystkiego o ubezpieczeniach komunikacyjnych.