Z życia wzięte

Ubezpieczenie OC to dla wielu osób spory wydatek, dlatego powstała porównywarka OC, dzięki której można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Każda osoba będąca właścicielem pojazdu poruszającego się po drogach w Polsce jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie razem z dowodem rejestracyjnym pojazdu i prawem jazdy należy mieć zawsze przy sobie, kiedy wsiada się do samochodu.

Ubezpieczenie OC to nie tylko przykry obowiązek ale też ochrona majątkowa kierowcy. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na stłuczki wynikające nie tylko z braku umiejętności kierowania pojazdem, ale również z przemęczenia, stresu czy złych warunków pogodowych. Ubezpieczenie OC chroni też przed wypadkiem spowodowanym awarią pojazdu. Dzięki niemu kierowca, który spowodował wypadek ma gwarancję, że ubezpieczyciel naprawi pojazdy zepsute w trakcie wypadku, a on sam nie poniesie bardzo wysokich kosztów jakie niesie za sobą taka naprawa.

Ubezpieczenie OC gwarantuje też wypłatę odszkodowania osobie, która odniosła obrażenia w trakcie kolizji. Chroni więc ono kierowcę pojazdu ubezpieczonego przed czasem bardzo wysokimi roszczeniami osób poszkodowanych.

Niestety luksus braku odpowiedzialności jest dość drogi – od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników takich jak:

- model i wiek pojazdu,

- stan cywilny, wiek i doświadczenie kierowcy,

- wysokość rabatów przyznawanych za bezszkodową jazdę,

- natężenie ruchu w miejscowości, w której zamieszkuje kierowca,

- a także od polityki i strategii firmy ubezpieczeniowej, która oferuje polisę.

 

Osoby chcące uniknąć zbyt wysokich opłat za OC powinny porównać oferty wielu firm. Niestety jest to często bardzo pracochłonne, a w gąszczu informacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić, która oferta jest lepsza. Dlatego najlepiej jest powierzyć porównanie ofert … komputerom.

Zaoszczędzimy nie tylko czas i pieniądze ale także mamy gwarancję, że otrzymamy rzetelną informację z wielu firm ubezpieczeniowych. Porównywarka OC Najtaniej u Agenta udostępnia informacje z ponad 50 firm ubezpieczeniowych.

 

Cały proces porównania ofert na ubezpieczenie OC trwa mniej niż15 minut. Na początek musimy przygotować dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Następnie należy wprowadzić dane do komputera. Kalkulator ubezpieczenia auta na najtaniejuagenta.pl składa się z 3 części:

- część pierwsza dotyczy informacji o samochodzie takich jak: model, rok produkcji, marka, rodzaj paliwa itp.

- część druga to dane kierowcy m.in. wiek, stan cywilny, stan rodzinny, płeć itd.

- w części trzeciej podaje się informacje o dotychczasowym ubezpieczeniu i ewentualnych zniżkach z tytułu bezszkodowej jazdy.

Następnie klikamy przycisk „Oblicz” i po kilku minutach (2-3) otrzymujemy całą listę ofert na ubezpieczenie OC. Możemy również od razu dokonać zakupu – po cenie wyliczonej przez komputer. W ten sposób można oszczędzić naprawdę znaczącą kwotę pieniędzy. Dlatego zadbaj o swoje finanse, porównaj a nie przepłać!