Czy wiesz, że...

Narzędzie to polecane jest przez wielu specjalistów. Korzysta z niego coraz więcej osób, ponieważ jest to uniwersalne i wygodne rozwiązanie. Obecnie linka blokująca zastępuje wcześniej stosowany łańcuch. Jest łatwa w użyciu, ponieważ wystarczy opleść linką zawór i zatrzasnąć oba końce w rękojeści. Całość zamyka się na kłódkę, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym w pobliżu. Nikt niepowołany nie jest w stanie poluzować linek. Ponadto wykonana jest z odpowiednich materiałów, więc nikt nie jest w stanie przerwać jej lub poluzować bez odpowiednich narzędzi.  Stal i nylon w połączeniu tworzą barierę zapewniającą bezpieczeństwo i wytrzymałość

Zalety blokady linkowej

Jak sama nazwa wskazuje jej uniwersalność powoduje, że stosowana jest częściej i chętniej. Wykorzystywana do rozwiązywania wielu problemów, sprawdza się w każdej sytuacji. Blokuje nie tylko zawory, ale również służy do rozłączania, wyłączania przełączników i maszyn. Wielkość blokowanych urządzeń nie ma znaczenia, ponieważ linka dopasowuje się do nich. Jej dodatkowym atutem jest ergometryczność. Taka budowa sprawia, że jej użycie jest wygodne i proste.

Dodatkowe właściwości blokady

Poza podstawowymi zaletami, które spełnia każda blokada, lockout linkowy może być wykorzystywany do zabezpieczania butli gazowych. Korzysta z niego coraz więcej osób, ponieważ jest uniwersalny i wygodny. Dodatkowo ze względu na to, że linka jest narzędziem elastycznym, służyć może do blokowania również tych niewygodnych i problematycznych zaworów. W przeciwieństwie do kłódek, którymi możemy unieruchomić tylko niektóre elementy, linka pozwala na swobodę w tej kwestii.

Kłódka do zamykania blokad

Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy w domu użyć linki blokującej, której nie mamy możliwości schować. Jednak nie znaczy to, że estetyka tego narzędzia nie będzie zachowana. Kłódka, która służy do zamknięcia zabezpieczenia może mieć różne kolory. Jeżeli zostanie odpowiednio dobrana spełnić może więcej funkcji, niż tylko dbanie o nasze bezpieczeństwo. Dobierając odpowiednią wielkość i kolor, zawsze będzie wyglądać estetycznie.

Jeśli chcecie się państwo dowiedzieć czegoś więcej na temat profesjonalnych blokad linkowych, zapraszamy na stronę http://pbtechnik.com.pl/. Z pewnością znajdziecie tam wszelkie potrzebne państwu informacje.