Z życia wzięte

Kojarzycie film „Wyznania zakupoholiczki” z Isla Fisher w roli głównej? Piękna dziennikarka ekonomiczna popada w spore długi finansowe z powodu uzależnienia od zakupów. Zakupoholizm to nic innego jak potrzeba i chęć wydawania pieniędzy na rzeczy mało potrzebne. To zwykła utrata kontroli nad którą nie można zapanować…

Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ codziennie tracimy pieniądze, które mogłyby być inwestowane w bardziej potrzebne rzeczy. Zakupoholizm częściej dotyka kobiety, ponieważ to one mogą godzinami spacerować po galeriach handlowych, zostawiając drugie połówki w tyle. Kojarzycie tych biednych, zaspanych facetów, którzy siedząc na ławeczkach bądź pomagając w roli tragarza sklepowego marzą tylko o tym, aby po prostu wrócić do domu? Winne są sklepy i mass media, które codziennie   tworzą obok człowieka ściany reklamowe – na budynkach, plakatach, billboardach bądź mobilnych autach. Warto wiedzieć, że nie wszystkie promocje są złe! Z uzależnieniem mamy do czynienia, kiedy kupujemy coś nieplanowanego - bo było z nowej kolekcji, bo była gorąca wyprzedaż, bo ostatnio miała je na sobie Maffashion. Warto zacząć kupować z głową i nieprzepłacać. Zanim udamy się na zakupy zróbmy listę, czy jest sens kupować kolejny puder, którego nie obejmuje nawet promocja... Faktem doskonale ważnym jest to, że zakupy online są bardziej opłacalne niż w sklepach stacjonarnych. Zanim udamy się na zakupy zróbmy listę must have. Drugim krokiem jest uruchomienie stron ze zniżkami jak np. Couporando.pl To naprawdę świetny pomysł na delikatne potraktowanie portfela! Wielu z nas jest na tyle leniwymi istotami, że sprawdzenie czy coś posiada kod rabatowy bądź obniżkę przy zapisie do newslettera to wysiłek większy niż zdobycie górskiego szczytu. Wejście na stronę nic nie kosztuje a całą robotę robi za nas właśnie wyżej wymieniona strona. Gromadzi rabaty, promocje, przeceny, podsuwa pod nos kody, które cenę 99,99zł za nowoczesne jeansy zamienią w magiczną kwotę 39,99zł. Kto nie ucieszyłby się z takiej obniżki? Super sposobem jest też zapisanie się do klubów zakupowych i posiadanie kart stałego kilenta. Couporando.pl dokładnie tłumaczy w jakiej sytuacji, jakie podejmować kroki by zdobyć upragniony dostęp do takiego klubu lub gdzie zgłosić zakup aby otrzymać zwrot. Wiecie, że czasem jedna chwila dzieli nas od mniejszej kwoty na paragonie? Jeśli jesteś stałym Klientem sklepu kosmetycznego możesz liczyć na zniżki nawet za każdym razem! Kody są udostępniane bezpłatnie, z rzeczy za friko korzysta się z największą ochotą, dlaczego wszystkie pomijać i kupować drożej?

Na widok -50%, -85% czy przy zakupie 2 koszulek trzecia gratis, aż świecą nam się oczy a nogi zdają się same prowadzić do źródła promocji. Trans zakupowy jest tak silny, że mamy poczucie jakby ktoś za nas kierował portfel do kasy. Podstawowe pytanie jakie musimy sobie zadać – Czy tego potrzebujemy i czy gdzieś przypadkiem nie zapłacimy taniej? Zakupy są jak wielkie polowanie, należy mieć oczy szeroko otwarte i podchodzić do nich z przytomnym umysłem. A niekorzystanie z rabatów, jeśli posiada się taką możliwość jest zwykłym straceniem dużej okazji..