Czy wiesz, że...

Dostępność internetu zbliża ludzi, sprawia, że świat się kurczy w swych rozmiarach. Wirtualna rzeczywistość wydaje się być atrakcyjna i zachęcająca, na tyle iż wzrasta nam apetyt na życie i wiedzę. Z łatwością możemy dzięki internetowi zaspokoić ciekawość w każdej dziedzinie życia poznając różne zakątki świata bez podróży, interesujących ludzi bez wychodzenia z domu itp. Internet daje szereg możliwości zarówno w zakresie rozrywki, nauki, jak i pracy w każdym zawodzie. To między innymi dzięki internetowym możliwościom zdobywania wiedzy, dostępu do informacji szybko i łatwo, moda na inwestowanie we własny rozwój osobisty przybrała na sile. Niezależnie od wieku i poziomu wykształcenia w sieci możemy się dokształcać efektywnie, czerpiąc z rozwoju osobistego satysfakcję i przyjemność.

skype wwwTrend do doskonalenia, niekoniecznie zawodowego doskonale wrysowuje się w rozwój internetu i jego zasobów. Jeszcze niedawno w sieci mogliśmy co najwyżej korzystać z zasobów stron internetowych i portali informacyjnych. Dziś dostępne są fora internetowe, media społecznościowe oraz szereg form nauki online począwszy od portali i platform edukacyjnych przez korepetycje przez Skype, e-kursy i webinaria, e-szkolenia, wykłady w YT, czy też studia realizowane zdalnie. Nie dziwią nas już zdawane egzaminy online, rekrutacja na odległość, jak i praca zdalna. Dostępna jest również terapia z coachem online, możemy uczyć się i szkolić z najlepszymi, w dziedzinach niszowych niedostępnych stacjonarnie w okolicy zamieszkania. Rozwój komunikacji internetowej przy pomocy maila, Skype, zdalnego pulpitu i tak zwanej chmury pozwala na swobodne relacje towarzyskie, zawodowe w pełni online. Nie musimy odwiedzać biblioteki celem zdobycia określonej pozycji literatury, większość z nich dostępna jest w wersji elektronicznej, nie musimy zabierać ze sobą kilku tomów słownika, bowiem jest dostępny online itd. to znaczne ułatwienie, oszczędność czasu i wysiłków na zdobycie wiedzy. Co więcej bawiąc się można się również uczyć. Przykładem są portale dla najmłodszych oferujące ćwiczenie wybranych umiejętności w formie gry i zabawy jak squla.pl, czy portal poszkole.pl. Bardziej wymagający mogą skorzystać z dedykowanych aplikacji mobilnych, które pozwalają na utrwalenie i zdobycie wiedzy np. z zakresu angielskiego, jak MindSnack, czy z matematyki jak iMathematics. Cenną wiedzę oferują FP prowadzone w Facebook'u jak i blogi tematyczne, z których lektury codziennej możemy uczyć się na przykład niemieckiego czy francuskiego (niemieckasofa.pl, Wszystko, co francuskie w FB). Wartościową wiedzę oferują stacje telewizyjne i portale oferujące oglądanie filmów, programów telewizyjnych online jak YT, czy TED. Obejrzeć w nich możemy wykłady, wywiady, filmy dokumentalne, botaniczne, historyczne, jak i fabularne. Wiele z nich amatorskiej produkcji, niedostępnych nigdzie indziej, jak chociażby kanał YT To tylko historia. Tym samym surfując po sieci możemy zgłębić wiedzę w każdej dziedzinie. Pomocnym narzędziem w nauce jest wyszukiwarka Google, do której najczęściej sięgamy szukając informacji na dany temat. Jeśli nie wiemy jak wykonać montaż wanny, czy przesadzić pelargonie, wystarczy dokształcić się w sieci. Znajdziemy w internecie zarówno filmy instruktażowe, informacje encyklopedyczne, jak i praktyczne porady. Co więcej internet jest medium interaktywnym i możemy również samodzielnie zadać pytanie na forum, by uzyskać odpowiedź. W żadnym podręczniku nie znajdziemy tak wiele porad, jak i opisów doświadczeń z życia wziętych, przykładów zastosowań, co w sieci, tym samym wiedza z internetu ma wymiar praktyczny.quote

Rozwijać się możemy na wiele sposobów, zarówno doskonaląc umiejętności już posiadane, jak i zdobywając nowe kompetencje, poszerzać wiedzę o świecie, tak ogólną, jak i z wybranej dziedziny.  Co więcej rozwój osobisty za pośrednictwem internetu nie musi nas nic kosztować poza poświęconym czasem. To doskonały sposób na poszerzenie grona znajomych, zgłębianie hobby, poszukiwanie nowych pasji i inspirowanie się doświadczeniami innych. Z uwagi na nieograniczone możliwości coraz więcej czasu spędzamy w wirtualnym świecie czerpiąc z internetu zarówno korzyści materialne, jak i niematerialne. Wirtualne studia, kursy, nauka angielskiego, to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, bez względu an nasz poziom zamożności, miejsce zamieszkania, a nawet dyspozycyjność czasową. Rozwijać możemy się w domu, na wakacjach, w pracy, w drodze. Urządzenia mobilne z dostępem do internetu pozwalają na korzystanie z wiedzy online wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci. Możemy być zawsze na bieżąco i w kontakcie, przeglądać media z całego świata, dyskutować na międzynarodowych forach itp. pierwotną potrzebą w zakresie wykorzystania internetu jest znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. W języku polskim zasoby sieci są wciąż mizerne w porównaniu z milionami witryn internetowych w języku angielskim. Większość publikacji, szkoleń, blogów online dostępnych jest wyłącznie po angielsku, stąd też warto jest zainwestować w jego naukę. Mimo iż w sieci znajdziemy wiedzę dotyczącą każdego tematu, to nie zawsze wiedza ta jest w języku polskim.

quote 1

Jeśli planujesz poszerzenie wiedzy językowej, ale nie tylko, odwiedź preply.com. To wyjątkowa platforma edukacyjna w której znajdziesz korepetytora z angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego i wielu innych języków na różnych poziomach nauki, jak również nauczyciela geografii, historii, matematyki, którzy udzielą Ci korepetycji przez Skype, bądź stacjonarnie. Zaletą portalu jest możliwość wyboru korepetytora spośród tysięcy propozycji z całego świata. Dostępni są w nim lektorzy z Polski i zagranicy, jak i native speakerzy wielu języków, również rzadkich, niszowych. To bezkonkurencyjny serwis www sprzyjający inwestycji w rozwój osobisty. Dzięki wykorzystaniu Skype (np. https://preply.com/pl/) możemy uczyć się wielu przedmiotów tak w domu, jak i poza domem, w dowolnie ustalonych godzinach, korzystając jednorazowo z zajęć, bądź cyklicznie. Co więcej portal pośredniczy nie tylko w kontakcie z korepetytorami ale i rozliczeniu oferując pakiety zajęć i pośrednictwo finansowe z ochroną interesów tak korepetytora, jak i ucznia. Tak kompleksową ofertą wyróżnia się na rynku przyciągając tysiące użytkowników ogłaszających się w  Preply jako korepetytorzy, jak i poszukujących korepetytora. Korepetycje online z Preply mogą stanowić alternatywę dla kursu stacjonarnego, jak również być uzupełnieniem czy to zajęć szkolnych, uczelnianych, kursowych czy własnego zdobywania informacji z sieci. Ilość pomocy dydaktycznych różnego typu w internecie wciąż rośnie. Dostępne są aplikacje edukacyjne, gry i zabawy o walorach edukacyjnych, media społecznościowe z licznymi grupami dyskusyjnymi, blogi edukacyjne i informacyjne oraz serwisy poświęcone edukacji i rozwojowi. Korepetycje wyróżniają się nie tylko elastycznością propozycji i organizacji nauki, ale przede wszystkim modelem nauczania opartym o relację ucznia z nauczycielem w czasie rzeczywistym. Interaktywne platformy czy to dla dzieci, czy dla dorosłych oferują rozmaite zadania, ćwiczenia i samouczki bez udziału drugiego człowieka. Ich zaletą jest możliwość powtarzania, zatrzymania i wykorzystania w dowolnym czasie, jednakże korepetycje zdalne również cechują te same atuty z tą różnicą, iż nauka z nauczycielem jest efektywniejsza poprzez większe możliwości dopasowania do potrzeb ucznia, indywidualizacje zadań, metod nauki itp.

quote federico fellini a different language is a different vision 14418

pMateriały prasowe: Preply, nauka w Rzeszowie, Warszawie, Krakowie - wszędzie gdzie Tobie pasuje;)