Z życia wzięte

Zamontowanie rolet zewnętrznych w mieszkaniu czy domu niesie wiele zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za ogrzewanie. Oprócz dobrej izolacji termicznej, rolety zewnętrzne dają większe poczucie prywatności domownikom, a odpowiednio wybrany model zmniejszy ryzyko włamania.

Dlaczego warto?

rolety zewnetrzneRolety zewnętrzne są coraz bardziej docenianie w naszym kraju. Wpływają na zwiększenie komfortu mieszkania, a jednocześnie pozwalają obniżyć nieco wydatki związane z ogrzewaniem budynku. Doskonale zabezpieczają przed wiatrem, deszczem i śniegiem oraz niskimi temperaturami, a latem ograniczą wpadanie promieni słonecznych przez okna, co zapewni przyjemny chłód w domu. Warto przy tym wspomnieć, że skutecznie izolują nie tylko przed niskimi i zbyt wysokimi temperaturami, ale i przed hałasem z ulicy oraz wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poszukać produktu, który spełniać będzie wszystkie nasze oczekiwania i odpowie na potrzeby domowników.

Standardowe czy podtynkowe?

Zewnętrzne rolety podtynkowe pozwalają zachować większą izolację termiczną – ich skrzynki umieszczane są w elewacji budynku, a dokładnie w nadprożu okna, co dodatkowo zapewni estetykę. Ze względu na sposób montażu zaleca się uwzględnienie tego typu rolet odpowiednio wcześniej, bo na etapie projektowania domu. W przypadku już stojących budynków lepszym rozwiązaniem będą rolety standardowe, nazywane również natynkowymi lub elewacyjnymi, gdzie skrzynka montowana jest we wnękach okiennych i drzwiowych. Są wykonane z aluminium, wytrzymałe i należą do najbardziej popularnych produktów tego typu w Polsce.

Rolety chroniące przed złodziejami

Chociaż mogłoby się wydawać, że zewnętrzne rolety antywłamaniowe niewiele różnią się od tych standardowych, w rzeczywistości mają znacznie bardziej solidny pancerz, prowadnicę i wieszaki, a do tego mogą mieć też dodatkowe zabezpieczenia. Tego typu rolety stosowane są w domach mieszkalnych, biurach, sklepach i znacznie zwiększają bezpieczeństwo dobytku, czy towaru. Można montować je zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Spełniają te same funkcje co „zwykłe” rolety zewnętrzne, a więc chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, a do tego znacznie utrudniają włamanie się do budynku. Ich solidna budowa sprawia, że złodziej będzie musiał poświęcić sporo czasu na dostanie się do domu czy sklepu zabezpieczonego w ten sposób, a przy tym narobi dużo hałasu, co może go skutecznie zniechęcić. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy zwiększyć ochronę naszego dobytku bez konieczności wymiany okien na antywłamaniowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas poszukiwania rolet zewnętrznych do mieszkania, biura albo sklepu trzeba wziąć pod uwagę również sposób sterowania mechanizmem. Nawijanie płaszcza na wał może odbywać się ręcznie, albo z pomocą specjalnie zamontowanego w tym celu silnika elektrycznego. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu, a do wyboru mamy rolety sterowane za pomocą przełącznika w ścianie, albo uruchamiane pilotem. Oprócz tego istotny jest wybór odpowiedniego koloru, co nie powinno sprawić większego problemu, bo gama kolorystyczna rolet zewnętrznych jest tak bogata, że z pewnością dopasujemy je do każdej elewacji.

Więcej informacji także na stronie producenta rolet: www.roltes.pl