Z życia wzięte

Wszyscy znajomi bawią się na wakacjach? Co tydzień rozpoczyna się kolejny festiwal muzyczny, a Ty musisz siedzieć w książkach. Prawie każdy student zna ten ból. Sesja poprawkowa to nic fajnego. Dowiedź się jak przygotować się do egzaminu i nie zmarnować całych wakacji.

Notatek.pl radzi – zaplanuj dokładnie swoje wakacje

Dla niektórych wakacje trwają już w najlepsze dla innych do dopiero początek. Chociaż już jest połowa lipca nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokładnie zaplanować te resztę letnich miesięcy. Jeżeli wiesz, że we wrześniu masz poprawkę koniecznie otwórz kalendarz i zapisz datę egzaminu lub egzaminów. Pamiętaj, że na naukę potrzebujesz co najmniej dwóch tygodni. Nie da się nadrobić całego semestru, a tym bardziej roku w dwa dni. Najlepiej już miesiąc wcześniej zaznacz sobie, że powinnaś lub powinieneś rozpocząć naukę. Zacznij delikatnie, poświeć 30 minut do godziny dziennie na czytanie notatek. Na dwa tygodnie przed zwiększ częstotliwość. Twój mózg potrzebuje czasu żeby wrócić do trybu nauki, daj mu szans się rozkręcić. Jeżeli masz egzaminy na początku września, to na początku sierpnia warto wziąć się delikatnie za naukę. Czyli w praktyce został Ci ok. miesiąc wakacji. Nie zmarnuj tego czasu. Idź do pracy, wyjedź gdzieś, odpocznij, pojedź na muzyczny festiwal, złap trochę słońca. Z resztą nie musimy Ci mówić co robić – Ty już pewnie wiesz na co masz ochotę.

Materiały do nauki to podstawa – odwiedź serwis Notatek.pl

Wakacje już zaplanowane, czas na naukę też. Teraz pora zorganizować sobie notatki. Po pierwsze zagadaj znajomych, tych którzy są już po i tych jeszcze przed. Dowiedź się z czego uczą się koledzy z roku, może ktoś się podziali, wymieni, a może to Ty komuś pomożesz. W praktyce może być jednak różnie. Sporo znajomych rozjechało się do domów rodzinnych, inni wyjechali na wakacje. Ogółem ciężko kogoś złapać. Co wtedy? Spokojnie tu właśnie z pomoc przychodzi serwis Notatek.pl ze swoją bazą notatek. Do dyspozycji masz materiały niemal z każdej dziedziny, uczelni i zagadnienia. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Podstawa to umieć szukać. Nie wpisuj tylko nazwy przedmiotu – możesz go nie znaleźć od razu, czasem kursy w różnych latach lub na innych uczelniach inaczej się nazywają. Najlepiej szukać po wszystkich możliwych kategoriach, także nazwisku wykładowcy i zagadnieniach. Kolejny krok to drukowanie. Gdy znajdziesz swoje upragnione notatki, nie czekaj wydrukuj je. Udowodniono, że najlepiej uczy się z czystych, drukowanych notatek. W takiej formie też w stanie zabrać je ze sobą wszędzie. Najlepiej noś je w torbie lub plecaku i w wolnej chwili (w pociągu, autobusie, nad wodą itd.) będziesz mogła lub mógł do nich zajrzeć. Nie ma nic złego w oswajaniu się z materiałem.

Nie stresuj się

Nie Ty pierwszy i nie ostatni masz poprawkę. To nie koniec świata, nie ma czym się denerwować. Stres, nerwy, emocje nigdy nie sprzyjają nauce. Najlepiej podejść do tego na luzie ale jednocześnie konkretnie. Odpowiedni zapas czasowy da Ci poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze to nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Naucz się sztuki kompromisu i zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem. Wtedy nic Cię nie zaskoczy. Pamiętaj, że jeżeli zdasz to zostanie Ci jeszcze parę dni na odpoczynek we wrześniu – to idealna pora na szybkie zagraniczne wakacje.