Z życia wzięte

Głowa jest ważną częścią ciała, o którą należy szczególnie dbać podczas pracy na halach produkcyjnych czy w serwisach. Są to miejsca, w których bardzo łatwo uderzyć się o wystający element. Co więcej, często nieuniknione są sytuacje, gdy coś spada z wyższego poziomu danego pomieszczenia. Wprawdzie praca w czapce dla wielu osób może być uciążliwa, jednak bezwzględnie należy zadbać o ochronę głowy.

Zainwestuj w ochronne nakrycie głowy

Ażeby nie ograniczać swobody pracy, a zarazem odpowiednio chronić głowę przed różnymi zagrożeniami, w okresie letnim, warto wybierać lekkie nakrycia głowy. Tego typu produkty doskonale chronią tę część ciała, a przy okazji nie ograniczą swobody ruchów ani wygody pracownika.

Rynek oferuje szereg modeli nakryć głowy, także – na przykład – sklep internetowy firmy Glovex, zajmuje się sprzedażą produktów BHP przeznaczonych do ochrony tej części ciała pracownika. Dostępne są kaski, czepki oraz inne nakrycia głowy, które są nie tylko lekkie i wygodne, ale przede wszystkim spełniają funkcje ochronne.

Ażeby ułatwić Państwu wybór, postanowiliśmy przedstawić kilka różniących się od siebie typów nakryć głowy.

Czapka – kask antyskalpowy SAFETY CAP DUIKER

Ten model łączy w sobie lekkość oraz wygodę zwykłej czapki z funkcją ochronną kasku. Wnętrze czapki wykonane jest z miękkiej pianki, która wpływa na wygodę, a co więcej dodatkowo chroni głowę. Ponadto posiada małe otworki, odpowiadające za wentylację, dzięki czemu pod kaskiem nie gromadzi się wilgoć. Waga kasku to jedynie 165 gram, więc podczas noszenia będzie ona prawie nie odczuwalna.  Czapka została wykonana według normy EN-812. Nowoczesny wygląd czapki dodatkowo sprawi, że Państwa pracownicy będą nosili ją z większą przyjemnością.

Kolejna alternatywa dla hełmów – Czapka Safety Cap SM923

W sklepach dostępne są również czapki, które są zarazem kaskami antyskalpowymi. To, co odróżnia je od zwykłych kasków, to wygląd oraz waga.

Czapki tego typu są wyjątkowo lekkie, mimo że ich wnętrze wykonane zostało z miękkiej pianki Eva o grubości 7 milimetrów. Czapkę Safety Cap SM923 można używać w zamkniętych pomieszczeniach oraz na zewnątrz.

Dzięki wstawkom z siatki zamieszczonym po obu jej stronach, posiada doskonałą wentylację – nadmiar wilgoci odprowadzany jest na zewnątrz. Dzięki takim rozwiązaniom, praca w wyższej temperaturze nie będzie uciążliwa dla pracownika. Model ten posiada wmontowane odpowiednie zabezpieczenie – to dzięki niemu głowa jest chroniona przed urazami związanymi z pracą na hali produkcyjnej, w warsztacie czy też serwisie.

Czapka ocieplana EMERTON WINTER

Na niektórych, wielkich halach produkcyjnych oraz w dużych warsztatach, nawet  w okresie letnim, mogą panować niskie temperatury, przy których należy chronić głowę nie tylko ze względu na możliwość urazu, ale również na chłód. Dlatego też chcemy polecić czapkę roboczą EMERTON WINTER, która została stworzona do pracy w opisywanych powyżej warunkach. Wykonana została ona z materiału bawełniano-poliestrowego, dzięki czemu nie tylko ogrzewa głowę, ale również dba o odpowiedni przepływ powietrza. Czapka dopasowuje się do kształtu twarzy, dzięki czemu noszenie jej nie wpływa na komfort pracy.

Czapki polipropylenowe

Praca na obszarach produkcyjnych często wiąże się z kontaktem z niebezpiecznymi substancjami, dlatego też należy zadbać o odpowiednią ochronę. Głowa jest tą częścią ciała, która jest szczególnie narażona na niebezpieczne urazy.

Na rynku dostępne są czapki chroniące głowę; takie można nabyć – na przykład – w sklepie internetowym firmy Glovex.   

Niezależnie od tego, czy praca wykonywana jest na hali produkcyjnej, w warsztacie samochodowym czy średniej wielkości serwisie - w każdym z tych miejsc należy zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Tym bardziej, że są to obszary, na których bardzo łatwo może dojść do wypadku związanego z urazem głowy.

Opisane przez nas czapki ochronne oraz hełmo-czapki sprawią, że pracownicy będą chronieni przed skutkami takich wypadków, jak uderzenie głową w wystające przedmioty czy urazy związane z uderzeniem spadających przedmiotów i narzędzi.