Czy wiesz, że...

Przejazdy taksówkami nie są tanie, ale od czasu do czasu to jedyne rozwiązanie, aby wygodnie i szybko dostać się do celu. Jeżeli oszczędzasz i nie lubisz przepłacać, sprawdź razem z nami, jak znaleźć dla siebie najtańsze taksówki.

Na cenę przejazdu taksówką wpływa szereg różnych czynników, między innymi sposób jej zamówienia, pokonana trasa, naliczona taryfa, również typ taksówki. Dzisiaj ci, którzy chcą zdecydować się na przejazdy taxi, mają do wyboru szeroką gamę propozycji nie tylko w zwykłych korporacjach taksówkarskich, ale także za pośrednictwem popularnych aplikacji internetowych, które umożliwiają na złożenie dyspozycji przez smartfony i tablety. Jak można wobec tego zapłacić za przejazdy jeszcze mniej?

Skorzystaj z porównywarek cen taksówek

Nie każdy zdaje sobie sprawę z istnienia porównywarek cen taksówek. Działają podobnie jak inne porównywarki cen, tylko dzięki nim można sprawdzić opłaty za dojazdy taksówkami. Aby skorzystać z porównywarki, wystarczy wskazać na miejscowość, a następnie od razu można zobaczyć ceny w różnych korporacjach. Można także skorzystać ze specjalnych kalkulatorów pozwalających na podliczenie cen za dojazd z punktu A do punktu B, dzięki czemu znalezienie najtańszej taxi jest jeszcze łatwiejsze.

Taksówki przez aplikację

Jak już wspomnieliśmy, taksówki przez aplikację cieszą się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim wyróżniają się atrakcyjnymi cenami, czasami nawet o połowę mniejszymi niż w przypadku taksówek z korporacji. Jeżeli wobec tego interesuje cię tanie taxi w Poznaniu, warto sprawdzić ceny w aplikacjach. Po instalacji możesz od razu dowiedzieć się, ile będzie kosztował twój przejazd. Ponadto w niektórych z nich można określić limit ceny przejazdu, na przykład 1 kilometr nie może być droższy od 3 złotych.

Szukaj rekomendacji przez internet

Jeżeli nie możesz skorzystać z aplikacji, a porównywarka nie zawiera informacji z danej lokalizacji, w takim przypadku w znalezieniu niskich cen mogą pomóc ci również różne fora internetowe i serwisy lokalne. Warto je przejrzeć przed zadzwonieniem do pierwszej lepszej korporacji.