Z życia wzięte

Bardzo często spotykamy się z tym, ze kobiety, które mają włosy proste, marzą o tym, aby mieć włosy kręcone. I na odwrót! Nie zawsze natura obdarza nas tym, czego byśmy sobie najbardziej życzyły, ale nie oznacza to, że musimy się z tego powodu smucić. Zarówno panie, które posiadają proste włosy, jak i te, których włosy się tylko delikatnie kręcą, mogą mieć na swojej głowie piękne i zdrowe loki. Jak to osiągnąć? Poniższy tekst z całą pewnością pomoże Wam, drogie panie, w osiągnięciu takiego efektu nie tylko szybko ale i bez uszczerbku na zdrowiu włosów.

Przede wszystkim – nie lokówka a wałki

Dobrym i przede wszystkim bardzo bezpiecznym sposobem, jeśli chodzi o osiągnięcie pięknych i zdrowych loków, jest zwyczajne nakręcenie ich na wałki. No dobrze, wałki wałkom nie równe i jak wybrać takie, które przede wszystkim, nie poplączą naszych włosów i nie będziemy zmuszone ich wyrywać garściami, albo co gorsza – obcinać? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wałki, są te, które wykonane są z gąbki. Dzięki takim wałkom, nie będziemy musieli się martwić o to, ze w jakikolwiek sposób nasze włosy ulegną poplątaniu. Co też jest bardzo istotne, spanie w takich właśnie wałkach, jest znacznie bardziej wygodne, aniżeli spanie w takich, które wykonane są z plastiku i w znaczący sposób będą uwierać nas w głowę podczas snu.

A jeśli jednak lokówka – to jaka?

Oczywiście wiadomo, że nie każda metoda jest dla każdej z pań najlepsza. W dużej mierze, wpływ mają na to nasze włosy. Nie każdej pani włosy raz zakręcone na wałki, będą się trzymały przez cały dzień. W takim przypadku, dobrze jest zatem wziąć pod uwagę użycie lokówki. Musimy jednak pamiętać o tym, aby lokówka, którą wybierzemy, miała przede wszystkim możliwość regulacji temperatury. W ten sposób, jesteśmy w stanie uniknąć nadmiernego spalenia i tym samym – zniszczenia naszych włosów. Warto też podkreślić, że jeśli chodzi o lokówkę, która ma być w pełni bezpieczna dla naszych włosów, dobrze jest wybrać taką, która nie posiada szczotki, a jest gładka i wykonana z materiału nie nieszczącego włosów. Takie lokówki są oczywiście znacznie droższe od tych tradycyjnych, wykonywanych najczęściej z metalu, ale warto podkreślić fakt, że nie niszczą one naszych włosów w tak dużym stopniu. Jeśli chcemy zwiększyć bezpieczeństwo naszych włosów podczas wystawiania ich na wysoką temperaturę, wtedy warto zadbać o tahe odżywki do włosów.